Elektronik Teknobiyotik'de Ryzen 5 5600 Tray 3,518 TL!

Tray işlemci alınınca bunu nasıl gönderiyorlar küçücük bir şey sonuçta? Tray olunca yine kendi orjinal kutusu falan oluyor mu?

Ben Amazon üzerinden Teknobiyotik satıcısından aldım böyle geldi. Plastik kap, üzerine sarılı patpatlı naylon ve karton kutu.

Kapta eski 3300X var işlemci niye sıfır durmuyor dersen.

20230907_160327.jpg

Bu arada acelesi olanlar için siteyi önermiyorum. Bu pazartesi sabah 9 gibi kutulusunu sipariş verdim. Bugün perşembe ve hala kargoya verilmedi. Mail ile ulaştığımda ön sipariş ürünü en geç yarın verilir dendi. Benimde şehirdışına çıkma durumum olduğu için iptal ettim. 5600'de ne ön siparişi?

1694092314212.png

Geç tabii ki. Ben 3300X'ten geçmiştim ama işlemciyi en iyi halinde kullanıyordum uçuyordu ona rağmen performans farkına aklım çıktı. Vermeer mimarisi ve 32Mb önbellek çok fark yaratıyor. 5500'de de bunlar eksik.

AMD 4100/4500/5500'ü sırf pazar payında yükselince millet ucuz görünce gözü kapalı alır diye çıkardı yoksa para verilecek işlemciler değillerdi. Mimariyi kırptın, önbelleği kırptın, PCIe 4.0 yollarını söktün geriye ne kaldı?
Valla 1550TL'ye 3 aylık 5500 aldım. Kötü mü ettim acaba? Aldığım zaman box 5600'ler 3400 TL falandı.

3500TL Tray için çok değilmi bu arada? 1 ay önce box'lar 3500 değil miydi?

Son düzenleme:
Bu arada acelesi olanlar için siteyi önermiyorum. Bu pazartesi sabah 9 gibi kutulusunu sipariş verdim. Bugün perşembe ve hala kargoya verilmedi. Mail ile ulaştığımda ön sipariş ürünü en geç yarın verilir dendi. Benimde şehirdışına çıkma durumum olduğu için iptal ettim. 5600'de ne ön siparişi?

Eki Görüntüle 1935433

Bana 2 günde teslim ettiler. Satıcı Teknobiyotik.

Screenshot_4.jpg

Screenshot_6.jpg

Eki Görüntüle 1935433
Bu teknobiyotik de hep aynı yalanı mı sıkıyor ne yapıyor? Arkadaşım aylar önce Dark Guardian kasa siparişi vermişti. 10 gün boyunca gelmedi. Ona da tedarik sorunu vs. demişlerdi. Arkadaşım da iptal etmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı