Teknobiyotik'ten İtopya'ya Gönderme

Mahalle firması görünümü veren firmanın kim olduğunu iyi biliyoruz.

100 lira fazla da olsa, karşımda kurumsal kimliği olan bir firmadan alışveriş yaparım.

Aynen bende teknobiyotikten aldım zamana göre ucuza aldım ama gerçekten bu tavır aşırı kötü ve itici. Böyle doğal sempatik olduklarını söylüyorlarsa aynısını garanti konusunda da yaparsa ne olacak.
Ayrıca İstanbul dışındakiler buradan alacaksa bi düşünsün derim. Kargo tamamen size ait arkadaşlar büyük bir şey alıyorsanız kasa gibi kocaman kutu ile gönderceksiniz ve kargoyu direkt size iteliyorlar halbuki kendileri aras kargo ile anlaşmalı fakat destek konusunda zayıf. İtopya veya sinerjide kargoyu kendileri karşılıyor diye biliyorum sırf bu yüzden alma sebeplerinden bir tanesi.

Valla eskiden marka AMD vs Intel fanboyları vardı goruyorum ki artik itopya vs teknobiyotik fanboylari var. Teknobiyotik'in adminleri ergen olabilir tamam ama ayni urunler genel olarak iki sitede de 3-5 ayni fiyatta itopya stoğu eritme cabasinda. Şu anda ise ayni fiyatta ryzen 2300x satiyor 2600 ile alanlar karda. 10 gun sonra 2600 sistem 3900 TL bandinda satacaklar teknobiyotik ise her şeye salça olup pastadan bende payimi nasıl alirim peşinde. Daha dune kadar itopya sistemlerde windows deneme ucreti almiyordu bugun 47 TL aliyor. Teknobiyotik ise 63 TL aliyordu bugun itopyadan geri kalmiyim diye 50 lira yapmiş. İtopya'nin sistemi guzel ama teknobiyotik ergenleri dişinda yabana atilacak bir firma değil. Yani fanboy olacağanıza arkaniza yaslanin ve bu iki firmanin kapişmasini izleyin ve kaarlı çıkın. 3rd gen amd serisi yakin zamanda geleceği için her iki firma da stoklarini eritiyor. Afedersin salak degiller ama mantikli iş yapiyorlar.

İtopya'nın sistemi halihazırda 2600 içeriyor zaten. 2300X değil.

İtopya’nınkisine karşılık 2800TL’lik bir sistem oluşturmuşlar, PSU’nun 80+ sertifikası yok, 8GB RAM koymuşlar, 4x2 ve koydukları anakartın da 2 RAM slotu var, ekran kartı koymuşlar tek fanlı ITX RX 570. Üstelik RX 570 sisteme R3 2200G koymuşlar bütçe dostu diye yutturuyorlar.

Hiçbir internet mağazasına gönülden bağ kurmanın mantıklı tarafı yok. Ergen mantalitesine sahip personelleri sataşıyor diye hakkında yüzlerce şikayet bulunan internet mağazalarını da bir anda göklere çıkarmamak gerekir. Tüketici temkinli olup alışveriş yapacağı yer konusunda kılı kırk yarmalıdır.

Bana sorarsanız Vatan Computer hepsinden iyi. Anakart işlemci ve RAM aldım bugün İtopya'da 3650 TL ama Vatan Computer'da 2753 TL aynı ürünler ama fark neredeyse 1000 TL 🤔 Düşündürücü bir fark.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı