Teknoloji Bağımlısı Mısınız?

Teknolojik cihazlarınızdan uzak kalmakta zorlanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    94
Bilemiyorum soru zor, ancak kalabilirim sanki. Geçenlerde denemiştim telefonu falan evde bırakmıştım ancak o ne kolumdaki GEAR FİT 2 beni rahat bırakmıyor. Bildirim vs. durmadan uyarıyor beni içimize işlemiş sanırım teknoloji. İmkanlar olsada kart falanda taşımasak bileğimizin içine yerleştirilen manyetik sayesinde ödeme yapıp kalan bakiyeyi öğrensek. :D

Cizre'de 10 ay askerlik görevimi yaparken, teknolojiden uzak kaldım. Silahı...vb saymazsak tabii. İlk haftalar zor geldi, daha sonra oranın hissiyatı... içinize işliyor, böylece hiçbir şeyin eksikliğini hissetmiyorsunuz.

Ben bu teknolojik aletler e çok yakından ilgileniyorum. PC parçası kulaklık mouse klavye mekaniği falan filan bu tür şeyleri incelemeyi çok severim ama sorsan evimde PC bile yok sadece günlük işlerimi yapabildiğim bir telefonum var pek oyun oynamam boş vaktinde bilgisayar parçaları bakarım bilmediğim parçaları öğrenmek için araştırırım. Yani bu anlamda teknoloji bağımlısıyım ama telefon ya PC bağımlısı değilim.

Bir dönem ailemin bana kızacağı kadar hatta şartlarımı zorlayıp bilgisayar donanımı alacak kadar bağımlıyım. Ayrıca seviyorum da:) Yani pişman değilim bugün olsa yine alırdım:) Ayrıca alamasam bile incelemeyi veya ilgili videoları izlerken keyif alırım her zaman:)

Bulunduğum yerde internet olsun yeter. Kullanacak cihaz olmasa da bir çalışan modem olsun. Bu arada bağımlısıyım. [emoji26]

Yani bunu ne açıdan baktığımız önemli bence eksik bir soru bu.
Ne tarz bir bağımlılıktan bahsediyoruz burada?
  1. Telefonun veya PC'nin başından kalkmayan ve saatlerce oyun oynayanlar.
  2. Merak ettiği ve sevdiği için (Hobi) ilgilenen ve bunu günlük yaşamının bir parçası haline getirenler.
  3. Sürekli teknolojik alet satın alıp parasını sürekli bu yönden harcayanlar.
2. kısımda demek istediğim, bağımlılıktan bahsettiğimiz için her gün girip teknolojik aletler hakkında bir şeyler araştırıp öğrenenler. Ancak burada araştırıp öğrenme kavramı biraz abartıya kaçmış şekilde. Yani tam olarak iyi bir şey denemez.

Sanırım ben bunlardan 2.'siyim. Diğer iki şık bence kötü bir bağımlılık. Her ne kadar 2 de biraz abartı olsa bile.

3 zaten olamam o kadar para yok :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı