Teknoloji bilgisini paraya nasıl çevirebiliriz?

24Yasindayim

Kilopat
Daha fazla  
Ortalama bir bilgisayarcı kadar belki daha fazla bilgim olduğunu düşünüyorum (muhtemelen daha fazla) ancak zaten üniversite dolayısıyla bir yerde uzun süre sabit kalmıyorum bir de üzerine tatiller dışında vaktim de çok olmuyor. Böyle uzun tatillerde bilgisayarla ilgili iş almak, hobimi yaparak para kazanıp hobilerime daha fazla yatırım yapmak istiyorum. Nasıl iş bulabilirim? Girip bir bilgisayarcıda çalışmamı mı önerirsiniz? Camıma "Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Para lazım. Bilgisayarcının yapabileceği her işi yaparım, hem de daha ucuza" yazsam insanlar güvenir mi :D Bu tarz şeyler yapan gençler var mı aramızda?

En basitinden format atmak. Ben hocalarım, arkadaşlarım, kuzenlerim ve amcalarım dahil olmak üzere çokça kez format attım. Parasız isteyenleri de bilgisayarcılara yönlendiriyorum. Format atacaksanız 50₺'den aşağı atmayın, piyasayı düşürmeyin :D
Bilgisayarcılar hiçbir şey katmıyor, çalıştığım yerdeki adamı aradığımda çocuğunun parktaki sesleri geliyordu. Verdikleri para da sizin bilginize göre asla olmuyor.

En basitinden format atmak. Ben hocalarım, arkadaşlarım, kuzenlerim ve amcalarım dahil olmak üzere çokça kez format attım. Parasız isteyenleri de bilgisayarcılara yönlendiriyorum. Format atacaksanız 50₺'den aşağı atmayın, piyasayı düşürmeyin :D
Amcanın, kuzenin bilgisayarına da parayla format atılmıyor ya :D Bana yabancı avlar lazım. Öhöm. Pardon müşteriler.

Ben de bunu düşünüyorum. Vatan gibi yerlerin işe alım şartları nasıl acaba? Böyle yerlerde 2-3 ay girip çıkmaya sıcak bakıyorlar mı?
Mesela üniversitede, okuldan çıktıktan sonra ihtiyacım olursa 2-3 ay çalışsam. Veya yazın çalışsam, kabul ederler mi? Benim de bilgisayar konusunda bilgim var. Müşteriyle vs. pek ilgilenebileceğimi sanmıyorum da ayak işi ve bilgisayar toplamayı sanırım.

Amcanın, kuzenin bilgisayarına da parayla format atılmıyor ya :D Bana yabancı avlar lazım. Öhöm. Pardon müşteriler.
Atılır atılır, amcamı tembihledim bir de "Kahve, market nereyi bulursan bizim yeğen format atıyor" demesi için.

bazı sorularım var eğer cevaplarsanız bir kaç öneri verebilirim.
1. hangi şehirde yaşıyorsunuz?
2. hangi şehirde okuyorsunuz?
3. bahsettiğiniz bilgisayar becerileriniz ne durumda?

bazı sorularım var eğer cevaplarsanız bir kaç öneri verebilirim.
1. hangi şehirde yaşıyorsunuz?
2. hangi şehirde okuyorsunuz?
3. bahsettiğiniz bilgisayar becerileriniz ne durumda?
1. Samsun.
2. Ankara - ama kampüs içinde yaşadığım için yurda gelip teslim edemezler. Ya gidip onarımı gerçekleştirmem gerek ya da gidip almam.
3. Gayet iyi durumda.

İlk olarak bende Kırıkkale'de yaşıyorum sizin gibi bir bilgisayar bölümü okumasam da gayet iyi bir bilgisayar bilgim var.
Samsun'u fazla bilmemekle birlikte her ilde ikinci el pazarları ya da Bit pazarları var oralardan ikinci el laptop alıp al sat yapabilirsiniz (Ankara'da olduğundan eminim)
Aynı şekilde bu dediğim işlemi sahibinden ya da Letgo tarzı sistemler üzerinden de yapabilirsiniz.
Bit pazarları hakkında genelde piyasanın 10'da biri fiyatına bile olabiliyor şu şekilde örnek vermem gerekirse bir ara kasasında hiç ezik ya da kırık bulunmayan ufak çizikleri olan alabileceği en son yükseltmeleri almış olan bir IBM Thinkpad R51'i 35 TL'ye aldım.
Elbette bu birazcık da kumar gibi aldığınız ürünün çalışma garantisi yok alıp deniyorsunuz hem zevkli hem de eğer satıp biraz para kazanmak isterseniz 2005-2008 arası laptoplar şu anda en kötü durumda olanı 200 TL'ye satılıyor(ki o da bulabilirseniz)
Bunu dışında aynı sistemle kasalarda toplayabilirsiniz bu tarz yerlerde parçalar çok ucuz oluyor buna da örnek vermem gerekirse ikinci el Core 2 Quad destekli anakartı 10 TL'ye bulmuştum. Format işi biraz zor neredeyse bilmeyen kalmadı ama yine de hala bir iki kişi belki çıkar kendinden emin olamayan kişiler.
biraz uzun yazdım kusura bakmayın şimdiden kolay gelsin🙂

İlk olarak bende Kırıkkale'de yaşıyorum sizin gibi bir bilgisayar bölümü okumasam da gayet iyi bir bilgisayar bilgim var.
Samsun'u fazla bilmemekle birlikte her ilde ikinci el pazarları ya da Bit pazarları var oralardan ikinci el laptop alıp al sat yapabilirsiniz (Ankara'da olduğundan eminim)
Aynı şekilde bu dediğim işlemi sahibinden ya da Letgo tarzı sistemler üzerinden de yapabilirsiniz.
Bit pazarları hakkında genelde piyasanın 10'da biri fiyatına bile olabiliyor şu şekilde örnek vermem gerekirse bir ara kasasında hiç ezik ya da kırık bulunmayan ufak çizikleri olan alabileceği en son yükseltmeleri almış olan bir IBM Thinkpad R51'i 35 TL'ye aldım.
Elbette bu birazcık da kumar gibi aldığınız ürünün çalışma garantisi yok alıp deniyorsunuz hem zevkli hem de eğer satıp biraz para kazanmak isterseniz 2005-2008 arası laptoplar şu anda en kötü durumda olanı 200 TL'ye satılıyor(ki o da bulabilirseniz)
Bunu dışında aynı sistemle kasalarda toplayabilirsiniz bu tarz yerlerde parçalar çok ucuz oluyor buna da örnek vermem gerekirse ikinci el Core 2 Quad destekli anakartı 10 TL'ye bulmuştum. Format işi biraz zor neredeyse bilmeyen kalmadı ama yine de hala bir iki kişi belki çıkar kendinden emin olamayan kişiler.
biraz uzun yazdım kusura bakmayın şimdiden kolay gelsin🙂
Ya benim asıl amacım kâr elde etmek de değil aslında, bilgisayar söküp takmak hoşuma gidiyor ancak dediğiniz şeyleri deneyeceğim. Samsun'da bit pazarı varsa tabii. Bunca yıldır yaşıyorum hiçbir fikrim yok :D Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı