Teknoloji sınırlandırılmalı mı?

Teknoloji sınırlandırılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    37
Teknolojinin gelişmesi her zaman iyidir, yerimizde sayamayız. Teknoloji yanlış amaçlarla kullanılmamalı, dünyanın sonunu getirecek şekilde gelişmemesi gerekiyor. Savaş teknolojileri dünyanın sonunu getirmek için birebir. İnsanoğlu kendi gezegenine sahip çıkması, doğaya zarar vermemesi gerekiyor, bunun bilincinde olması gerekiyor ama ne yazık ki böyle bir bilinç yok. Dünya tek yaşam alanımız, kıymetini bilmezsek insan ırkı yok olur gider, bu dünyada kimseye kalmaz. Dünya bize mecbur değil, biz dünyaya mecburuz.

Dünyanın belli bir ömrü var, diğer gezegenlere, galaksilere gitmek için teknolojimizin ilerlemesi gerekiyor, eninde sonunda insanlar dünyadan gitmek zorunda, dünya yok oluyor, uzun bir ömrü kalmadı, elbette kağıt üstünde dünyanın ömrü epey uzun bir süreye tekabül ediyor. Fakat bizler dünyaya zarar verdiğimiz için kendi gezegenimizi yaşanılamaz hale getiriyoruz, en azından insanoğlu için yaşanılamaz bir yer olmaya doğru gidiyor. Küresel ısınma başlı başına büyük bir sorun, ozon tabakasının delinmesi başka bir sorun, mercan resifleri de yok oluyor. Bu üç faktör çok önemli hususlar. Biz bu şekilde dünyaya zarar vermeye devam edersek 100 yıl bile dünyanın dayanacağını sanmıyorum, en azından kendi ırkımız için konuşuyorum.

Bence hayal kurmak sınırlandırılmalı. Küçükken hayal ettiğim hemen hiçbir şeye, şuan ulaşmış değilim. O zaman ne anladım ben böyle işten...

Teknolojiye sınır getirmek modern dünya için sadece bir hayalden ibaret.Her şey teknoloji üzerinden ilerliyor.20 seneye kalmaz,fabrikalarda insan gücü diye bir şey kalmayacak bu gidişle.Robotlar işi devralırsa hiç şaşırmam doğrusu.Gerçi her şey için aynı şey söz konusu olabilir.🙁😕

Bence hayal kurmak sınırlandırılmalı. Küçükken hayal ettiğim hemen hiçbir şeye, şuan ulaşmış değilim. O zaman ne anladım ben böyle işten...
Aklını kullanmalısın. 0 bütçeyle ve 0 deneyim Dünya'nın en zarif otomobillerini yapan Horacio Pagani, 0 bütçe ve 0 deneyimle başlayıp Bugatti'nin rekorlarını altüst eden arabalar üreten Christian von Koenigsegg ve Afrika'nın en kıt yerlerinde doğup günümüzde Ticari Uzay Yolculuklarını başlatan, uzaydan internet sağlayan ve geleceğe yatırım yapan Elon Musk ve onlarcası. Hayal edebilirsin ama gerçekleştirmek için çaba sarfetmiyorsan zavallı olmaya mahkumsun. Onlar pes etmediklerinden şu anda Dünya avuçlarının altında. Sen de uğraş sen de kazanırsın.

Aklını kullanmalısın. 0 bütçeyle ve 0 deneyim Dünya'nın en zarif otomobillerini yapan Horacio Pagani, 0 bütçe ve 0 deneyimle başlayıp Bugatti'nin rekorlarını altüst eden arabalar üreten Christian von Koenigsegg ve Afrika'nın en kıt yerlerinde doğup günümüzde Ticari Uzay Yolculuklarını başlatan, uzaydan internet sağlayan ve geleceğe yatırım yapan Elon Musk ve onlarcası. Hayal edebilirsin ama gerçekleştirmek için çaba sarfetmiyorsan zavallı olmaya mahkumsun. Onlar pes etmediklerinden şu anda Dünya avuçlarının altında. Sen de uğraş sen de kazanırsın.
Hocam, 32 yaşındayım. Bu zamandan sonra metalurji, elektronik vs. birkaç bölüm okuyup kendimi muazzam geliştirmem gerek ki, hayallerimdeki şeylere yaklaşabileceğini düşündüğüm şeylerin nasıl çalışacağını hayal edebilir hale geleyim. Matematiğim kötü, matematikten başlamalıyım ama bu zamanda işi gücü bırakmak mantıklı değil. :D

Teknolojik ilerlemeler icat edenleri tarafından bilinçli bekletiliyor kimisi bazı coğrafyaların kaderini etkileyeceği için çekiniyor. Buna en büyük örnek elektrikli araçların benzinli araçların yerini bir türlü alamaması gösterilebilir. Petrole eskisi kadar ihtiyaç duyulmayıp hidroelektrik dolayısıyla da suyun önem kazanması dünyanın ilgisini orta doğu petrol bölgelerinden çekecektir.

Küresel ısınmanın önemini anlamak için sanki tombaladan çıkacak şanssız bir bölgede yaşayanların güneş ışınlarından doğrudan etkilenip patır patır ölmelerini mi izlememiz gerekiyor?

Geri
Yukarı