Teknoloji üretmek istiyorum

omerfaruk_ua

Hectopat
Katılım
17 Ocak 2015
Mesajlar
417
Makaleler
2
Merhaba. Yapılır mı yapılamaz mı diye sormuyorum. Ne yapılabilir? İnternetten araştırdım fakat kafam karışmasın diye buraya geldim. 5 10 milyon bütçeyle başlanıp büyüyebilecek ne üretilebilir? Telefon, işlemci, monitör, kulaklık, flash bellek, Elon Musk'ın para akıttığı pil teknolojileri. Her ürün olabilir tavsiye vereceğiniz. Aklıma şimdi bunlar geldi. Düşünün ve bu listeye eklenebilecek başka ürün var mı onları yazın.
Ayrı bir soru: Elinizde 5 milyon TL var. Hangi nesneyi üretirdiniz?
Soru: 5 milyon TL'niz olsa ne yapardınız?
Türk Google yapardım, silah üretirdim gibi tüm konular olabilir.
5 milyon tl param var teknoloji uretcem ben gibi bir olay yok malesef. Siz zaten isinizi biliyorsaniz her turlu yatirimciyi bulur uretimi yaparsiniz. Ne ureteceginizi, nasil ureteceginizi insanlara danisarak bu tarz bir sey yapamazsiniz acikcasi o seviyeye gelmek icin once cok fazla reel anlamda tecrubenizin olmasi gerekiyor. 5 milyon lira paraniz varsa ve teknoloji yatirimi yapmak istiyorsaniz borsada teknoloji sirketlerine yatirim yapabilirsiniz veya bu alanda kendini gelistirmeye calisan bir sirkete melek yatirimci olabilirsiniz. Fakat once 5 milyon lira paranizin olmasi gerekiyor. 🙂
 

M.Arda Solmaz

Decipat
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
1.530
Makaleler
1
Çözümler
3
Arazi yatırımı yapardım. Gayrimenkul yatırımı yapardım. Galeri açardım(uğraşabilecekseniz ve hakkıyla yapacaksanız yapın çok kolay gözükür ama kafayı kullanmazsanız 1 aya batabilirsiniz. Belki o parayla 5 ay.)
 

saphary

Decipat
Katılım
2 Eylül 2019
Mesajlar
3.932
Makaleler
4
Çözümler
8
Bu işlerin piyasasını hiç bilmiyorum ki. Yeterliyse küçük bir oyun şirketçiği açmak isterdim gibi.
 

OLDüyedir3

Centipat
Katılım
6 Ağustos 2020
Mesajlar
1.515
Gerçek hayat gibi gösteren bir sanal gerçeklik gözlüğü, Ready player one filmindeki gibi, ama dünya filmdeki gibi olabilir.
 

Emre Rekt

Centipat
Katılım
30 Ekim 2020
Mesajlar
2.429
Çözümler
7
Tüm paramı yerli ürün yapmak için uğraşırdım kaliteli şeyler ortaya koyardım. Zaten yavaşla yatırdığım paranın fazlasını kazanırım herhalde. Türkiye'nin alt yapı sorununa destek olmaya çalışırdım.
 

Akif9748

Decapat
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
2.576
Makaleler
6
Çözümler
22
Yer
Artık sadece TECHNOPAT!
Bir sürü tray işlemci, ve donanım alırdım, hazır sistem işine girerdim, sistem toplamak eğlenceli.
Ve en önemlisi, işimi adam gibi yapardım. Adı Game olanlar gibi değil. 😎
Mesela R5 3600X'lere stealh fan da takmazdım.
 

Yeni konular

Yukarı