Teknolojik ürünler konusunda şanssız olmak

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 367

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Teknolojik ürünler konusunda şanssızlık gibi bir durumun varlığına inanıyorum. Tamam, belki hatalı seçimler yapıyor olabilirim. Mesela Monster almak gibi. Fakat aynı model laptop kullanıp garip bir şekilde çok memnun olanları görüyorum.

Ya da iPhone tarafında, bazı insanlar gerçekten çok memnun kalırken bazıları çok sorun yaşıyor. Ben iPhone 5 ile sorun yaşayıp iPhone 8 Plus ile sorun yaşamadım. Öte yandan aynı fareden 5 adet bozdum. Şimdi Gigabyte Aorus M2 siparişimi bekliyorum çünkü son fare de gidici görünüyor. 11 yıl sonra ilk kez kablolu fareye geçeceğim ve bu da kısa sürede bozulursa artık Touchpad ile mi hayatıma devam etsem diye düşünüyorum. Bu kadar şanssızlık bana fazla geliyor.

Siz şanssız olduğunuza inanıyor musunuz?

5.'de durduran şey ne oldu? :D

Logitech'in garantiden gönderdiği 2. farenin fabrika çıkışlı olarak hatalı olması ama bunu kabul etmeyip suçu harika bir paketleme yapmış olan UPS'a atması. Logitech ile kavgalıyız biraz. Çift tıklama sorunu var kronik diyorum yok, adamlar anlamıyor.

Aynı fareyi 5 kez bozarken, 5.'de durduran şey ne oldu? :D

Posta güvercini.

Teknolojik ürünler konusunda şanssızlık gibi bir durumun varlığına inanıyorum. Tamam, belki hatalı seçimler yapıyor olabilirim. Mesela Monster almak gibi. fakat aynı model laptop kullanıp garip bir şekilde çok memnun olanları görüyorum.

Ya da iPhone tarafında, bazı insanlar gerçekten çok memnun kalırken bazıları çok sorun yaşıyor. Ben iPhone 5 ile sorun yaşayıp iPhone 8 Plus ile sorun yaşamadım. Öte yandan aynı fareden 5 adet bozdum. Şimdi Gigabyte Aorus M.2 siparişimi bekliyorum çünkü son fare de gidici görünüyor. 11 yıl sonra ilk kez kablolu fareye geçeceğim ve bu da kısa sürede bozulursa artık touchpad ile mi hayatıma devam etsem diye düşünüyorum. Bu kadar şanssızlık bana fazla geliyor.

siz şanssız olduğunuza inanıyor musunuz?

Ara sıra başıma gelen olaylar çok tuhaf olabiliyor ancak böyle şanşsız işlerin olması ve bunlara çözüm arayıp bulmam çok hoşuma gidiyor.

Siz şanssız olduğunuza inanıyor musunuz?

Bu sisteme 26.700 verip daha ucuza kat kat daha iyi sistem alabiliyorken gençlik hevesi ile bu sistemi aldım sence ben ne kadar şanssızım veya malım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende geçenlerde ilk sistemimi topladım, bütçem kısıtlı olduğu için her param olduğunda belirli parçaları aldım. Tüm parçalar bitince montaj aşamasında yaşayabileceğim her türlü sorunu yaşadım diyebilirim kasa fanlarının çalışmaması, ekran kartına uygun vida çıkmaması, anakart vidalarının yalama yapması, PSU kabloları yüzünden kasa kapağının kapanmaması, 1 gramlık macunu yanlış kullanım yüzünden 10 dakikada çöp etmek, işlemci fanının oturmaması, kasa ön portlarının keyfine göre çalışması vs. ama hepsini halletim neyse ki.

Ara sıra başıma gelen olaylar çok tuhaf olabiliyor ancak böyle şanşsız işlerin olması ve bunlara çözüm arayıp bulmam çok hoşuma gidiyor.

Müşteri hizmetlerinin kafasını şişirmek çok zevkli.

Bu sisteme 26.700 verip daha ucuza kat kat daha iyi sistem alabiliyorken gençlik hevesi ile bu sistemi aldım sence ben ne kadar şanssızım veya malım?

Yine de mal demesek mi şimdi? :D Yaptık bir hata.

Bende geçenlerde ilk sistemimi topladım, bütçem kısıtlı olduğu için her param olduğunda belirli parçaları aldım. Tüm parçalar bitince montaj aşamasında yaşayabileceğim her türlü sorunu yaşadım diyebilirim kasa fanlarının çalışmaması, ekran kartına uygun vida çıkmaması, anakart vidalarının yalama yapması, PSU kabloları yüzünden kasa kapağının kapanmaması, 1 gramlık macunu yanlış kullanım yüzünden 10 dakikada çöp etmek, işlemci fanının oturmaması, kasa ön portlarının keyfine göre çalışması vs. ama hepsini halletim neyse ki.

Halledene kadar can çıkıyor ama. Halletmenize sevindim.

Hocam Monster almak değil de Clevo kasalı Monster almak diyelim biz ona. 😄

Tulpar alanlar da bin pişman oluyor ben direkt Monster almak deme taraftarıyım. Laptopta sorun olmasa da serviste üstünden geçmeyeceklerinin garantisi yok.

Acaba bunlar şans mı yoksa tercih mi?

İkisi de etkili. Aynı fareyi 5 kere tercih edip ilkini sorunsuz 9 yıl götürüp sonrakileri 6 ay ila 1 yıl arasında çöp etmek benim suçum olmamalı ama.

Bende de şöyle bir şansızlık var sinir bozucu bir şey; mesela bir laptop, telefon, klavye, kulaklık gibi herhangi bir teknolojik ürün aldığım zaman hep bir yerleri çizilir ya da kırılır sinir bozucu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı