Teknolojik ürünler konusunda şanssız olmak

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 366
Şanssızlıktan çok ben takıntımdan dolayı ürünün en ufak bir kusurunda sanki problemliymiş gibi davranıyorum. Mesela ilk aldığım konsolumda bir oyunda aşırı şekilde drop yiyordu, sonra halbuki sadece o oyunda o sorunu yaşadığımı öğrendim. Ek olarak coil whine vardı. Tabi buna çok aldırış etmedim çünkü o dönemki satışa sunulan aynı sürümde olan tüm konsollarda o problem vardı.

Bir başka örnek olarak, şu an ki kullandığım telefonu aldığımda başlarda o kadar çok dikkat ediyordum ki, kamerasının problemli olduğunu bile düşünmüştüm. Bir uygulamanın kamerasının buğulu gibi göründüğünden dolayı buna takılmıştım. Halen da aynı durum mevcut, ama cihazdan olduğunu sanmıyorum. Pek de takmıyorum açıkçası. Ayrıca piline de biraz takmıştım (haklı olarak burada), telefonu uçak moduna alıyordum yatmadan önce ve kalktığımda durduk yere %5 civarı şarj kaybı oluyordu. Düşünsene 0 olarak aldığın bir telefon gece gece şarj yiyor, sabaha kadar. Allah'tan kendiliğinden düzeldi bu durum :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknolojik ürünler konusunda şanssızlık gibi bir durumun varlığına inanıyorum. Tamam, belki hatalı seçimler yapıyor olabilirim. Mesela Monster almak gibi. Fakat aynı model laptop kullanıp garip bir şekilde çok memnun olanları görüyorum.

Ya da iPhone tarafında, bazı insanlar gerçekten çok memnun kalırken bazıları çok sorun yaşıyor. Ben iPhone 5 ile sorun yaşayıp iPhone 8 Plus ile sorun yaşamadım. Öte yandan aynı fareden 5 adet bozdum. Şimdi Gigabyte Aorus M2 siparişimi bekliyorum çünkü son fare de gidici görünüyor. 11 yıl sonra ilk kez kablolu fareye geçeceğim ve bu da kısa sürede bozulursa artık Touchpad ile mi hayatıma devam etsem diye düşünüyorum. Bu kadar şanssızlık bana fazla geliyor.

Siz şanssız olduğunuza inanıyor musunuz?
Telefon aldım güncelleme desteği bitti emmi sen ne diyorsun?

Monster'ın bu seneki Tulpar modellerini bayağı beğendim şahsen bir sıkıntıları yok diyebilirim. Alanlar da memnun sadece tek sıkıntısı içindeki termal macunun MX-4 olması bu yüzden işlemci fazla ısınıyor onun dışında gayet güzel. Monster'ın güzel cihazları var ama alırken hangi modeli alacağına dikkat etmelisin maalesef çoğu kişi Clevo kasa alıp pişman oluyor.

Şanssızlıktan çok ben takıntımdan dolayı ürünün en ufak bir kusurunda sanki problemliymiş gibi davranıyorum. Mesela ilk aldığım konsolumda bir oyunda aşırı şekilde drop yiyordu, sonra halbuki sadece o oyunda o sorunu yaşadığımı öğrendim. Ek olarak coil whine vardı. Tabii buna çok aldırış etmedim çünkü o dönemki satışa sunulan aynı sürümde olan tüm konsollarda o problem vardı.

Bir başka örnek olarak, şu anki kullandığım telefonu aldığımda başlarda o kadar çok dikkat ediyordum ki, kamerasının problemli olduğunu bile düşünmüştüm. Bir uygulamanın kamerasının buğulu gibi göründüğünden dolayı buna takılmıştım. Halen da aynı durum mevcut, ama cihazdan olduğunu sanmıyorum. Pek de takmıyorum açıkçası. Ayrıca piline de biraz takmıştım (haklı olarak burada), telefonu uçak moduna alıyordum yatmadan önce ve kalktığımda durduk yere %5 civarı şarj kaybı oluyordu. Düşünsene 0 olarak aldığın bir telefon gece gece şarj yiyor, sabaha kadar. Allah'tan kendiliğinden düzeldi bu durum :).

Benim iPhone XR yatarken şarjı yüzde 15 ise uyandığımda bitik oluyor. Daha dün yaşadım. 😃

Bende de şöyle bir şansızlık var sinir bozucu bir şey; mesela bir laptop, telefon, klavye, kulaklık gibi herhangi bir teknolojik ürün aldığım zaman hep bir yerleri çizilir ya da kırılır sinir bozucu.

O bende de var. Mi Band 4 boyunca kocaman bir çizik var en basit örnek. Anker Q10 kulaklığın da kenarı çatlamış. :D

Şanssızlıktan çok ben takıntımdan dolayı ürünün en ufak bir kusurunda sanki problemliymiş gibi davranıyorum. Mesela ilk aldığım konsolumda bir oyunda aşırı şekilde drop yiyordu, sonra halbuki sadece o oyunda o sorunu yaşadığımı öğrendim. Ek olarak coil whine vardı. Tabi buna çok aldırış etmedim çünkü o dönemki satışa sunulan aynı sürümde olan tüm konsollarda o problem vardı.

Bir başka örnek olarak, şu an ki kullandığım telefonu aldığımda başlarda o kadar çok dikkat ediyordum ki, kamerasının problemli olduğunu bile düşünmüştüm. Bir uygulamanın kamerasının buğulu gibi göründüğünden dolayı buna takılmıştım. Halen da aynı durum mevcut, ama cihazdan olduğunu sanmıyorum. Pek de takmıyorum açıkçası. Ayrıca piline de biraz takmıştım (haklı olarak burada), telefonu uçak moduna alıyordum yatmadan önce ve kalktığımda durduk yere %5 civarı şarj kaybı oluyordu. Düşünsene 0 olarak aldığın bir telefon gece gece şarj yiyor, sabaha kadar. Allah'tan kendiliğinden düzeldi bu durum :).

Konsol kısmının sizden kaynaklı olmamasına sevindim en azından.

Şarj olayı bende de oldu. İki iPhone'da da hem de. iPhone 5'te 3G açamıyordum direkt şarjı bitip telefon kapanıyordu. iPhone 8 Plus'ta da aldığım zamanlarda gece şarj çok gidiyordu. Yeni olduğundan mı bilinmez. Kendiliğinden düzeldi aynı şekilde. Kamerasında da açınca "tık" diye bir ses geliyor, hatta bir ara sesi 0'da da olsa ses geliyordu. O da yazılımsal herhalde ses sorunu çözüldü.

Telefon aldım güncelleme desteği bitti emmi sen ne diyorsun?

Neydi ki telefon?

Hayır hocam ben kendime kullandım mal kelimesini özür dilerim🤣

Yok kendinize haksızlık etmeyin diye demeyin dedim. Üstüme alınmadım yani.

Monster'ın bu seneki Tulpar modellerini bayağı beğendim şahsen bir sıkıntıları yok diyebilirim. Alanlar da memnun sadece tek sıkıntısı içindeki termal macunun MX-4 olması bu yüzden işlemci fazla ısınıyor onun dışında gayet güzel. Monster'ın güzel cihazları var ama alırken hangi modeli alacağına dikkat etmelisin maalesef çoğu kişi Clevo kasa alıp pişman oluyor.

Tekrar diyorum, Tulpar alıp memnun kalmayan da çok var ama nispeten az. Servis özellikle işi bitiriyor zaten macunu olsun, laptopa karşı sıkıntılı davranışları olsun...

Geri
Yukarı