Teknolojik ürünlerin lüks sayılması

Alfo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Bilirsiniz geçenlerde yeni IPhone'ler tanıtıldı ve birçok YouTube teknoloji kanalı da bununla ilgili içerikler hazırladı. (Pembe pembe, yüzlerinde gülücük eksik olmadan) yeni özelliklerini saydılar. Yetmedi, daha sonra detaylı inceleme videoları çektiler ve yine gülümseyerek "o kadar normalmiş gibi" fiyatını da söylediler. (Sadece telefon için konuşmuyorum bu sadece bir örnek.)

Yav arkadaş dalga mı geçiyorsunuz! Siz kime içerik çekiyorsunuz? Bu ülkede kaç tane genç o telefona sahip olabilir? Hadi onu geçtim üç (3) alt modelini bile alamayacak duruma geldi bu insanlar siz kafayı mı yediniz? Sizler artık bu dünyanın yeni medyası olduğunuzun farkına bile varamamışsınız! Neredeyse hiçbir yeni teknolojiye ulaşamaz olduk. Kuru da geçtim bunlar nasıl vergiler be insafsızlar deyip bir taneniz bile ses çıkartmıyorsunuz! 800 birim olan bir şey bizde nasıl 31000 birim olabilir buna hiç şaşırmıyorsunuz! Sizler kimlere örnek olacağınızın da farkına varamamışsınız! Neymiş izlenme sayısı yok beğeni yok o yok bu yok şu...

Birileriniz artık ses olsun yeter! Atın şu pembe maskenizi suratınızdan. Bu kadar gamsız olmayın! Kim ulaşamayacağı teknolojiyi nereye kadar takip eder? Ulaşılamayan teknolojiyi ileride gençlerimiz nasıl geliştirecekler? Bu bir ihtiyaçtır kardeşim bundan nasıl özel tüketim vergisi alınır diye biriniz bir şeyler söylesin! Bunlar lüks değil bunun farkına varın artık...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilirsiniz geçenlerde yeni IPhone'ler tanıtıldı ve birçok YouTube teknoloji kanalı da bununla ilgili içerikler hazırladı. (pembe pembe, yüzlerinde gülücük eksik olmadan) yeni özelliklerini saydılar. Yetmedi, daha sonra detaylı inceleme videoları çektiler ve yine gülümseyerek "o kadar normalmiş gibi" fiyatını da söylediler. (sadece telefon için konuşmuyorum bu sadece bir örnek.)

Yav arkadaş dalga mı geçiyorsunuz! Siz kime içerik çekiyorsunuz? Bu ülkede kaç tane genç o telefona sahip olabilir? Hadi onu geçtim üç (3) alt modelini bile alamayacak duruma geldi bu insanlar siz kafayı mı yediniz? Sizler artık bu dünyanın yeni medyası olduğunuzun farkına bile varamamışsınız! Neredeyse hiçbir yeni teknolojiye ulaşamaz olduk. Kuru da geçtim bunlar nasıl vergiler be insafsızlar deyip bir taneniz bile ses çıkartmıyorsunuz! 800 birim olan bir şey bizde nasıl 31000 birim olabilir buna hiç şaşırmıyorsunuz! Sizler kimlere örnek olacağınızın da farkına varamamışsınız! Neymiş izlenme sayısı yok beğeni yok o yok bu yok şu...

Birileriniz artık ses olsun yeter! Atın şu pembe maskenizi suratınızdan. Bu kadar gamsız olmayın! Kim ulaşamayacağı teknolojiyi nereye kadar takip eder? Ulaşılamayan teknolojiyi ileride gençlerimiz nasıl geliştirecekler? Bu bir ihtiyaçtır kardeşim bundan nasıl özel tüketim vergisi alınır diye biriniz bir şeyler söylesin! Bunlar lüks değil bunun farkına varın artık...

Kaç kişi sahip olabilir demeyin öyle bir ülkede yaşıyoruz ki millet yemeyip içmeyip marka takınsıtısı yüzünden iPhone alıyor.

Mesut Çevik ve onun gibi bir çok içerik üreticisi fiyatların korkunç bir duruma geldiğini zaten bağıra bağıra söylüyorlar. Onların işi içerik üretmek. Kimin alacağı önemli değil. Ses çıkartmayana da kızamazsın. Alacak 5 kişi bile olsa o bir teknoloji kanalı. Dünyanın en çok satan mobil cihazlarından birinin etkinliğine gidip içerik üretmesi kadar normal bir şey olamaz. Ekonomi onların işi değil. Fiyatlardan da bahsetmeleri gayet normal. Dediğim gibi, bu onların işi değil. Eleştirene teşekkür ederiz, eleştirmeyene hiç bir şey deme hakkımız yok.

Kaç kişi sahip olabilir demeyin öyle bir ülkede yaşıyoruz ki millet yemeyip içmeyip marka takıntısı yüzünden iPhone alıyor.
Aşırı haklısınız. Türklerde hem fakiriz deriz gençler hem de son model telefon almak için her şeyi yaparız. Lüks takıntısı var bizim milletimizde.

800 birim olan bir şey bizde nasıl 31000 birim olabilir buna hiç şaşırmıyorsunuz!
Bunu da bilemezsin. İlla her şeyi kanallarında konuşmak zorunda değiller. Dünyanın en saçma isyanı. Öfkeni yöneltmen gereken yer teknoloji kanalları değil. Öfkeni hükümete, ona oy verenlere, hükümeti ekonomi kadar bile yıpratamamış olan muhalefete, üretmek yerine sadece tüketen vatandaşa, fırsatçılara, dolar yükseldi diye piyasadan para kaçırıp dolara yatıranlara yönelteceksin. Böylece ilerleme sağlarız.

Aşırı haklısınız. Türklerde hem fakiriz deriz gençler hem de son model telefon almak için her şeyi yaparız. Lüks takıntısı var bizim milletimizde.

Geçen otobüste yanıma bir çocuk oturdu pantolonu üstü eskimiş belli oluyor ayağında da eski bir terlik var tam ne hayatlar var şükretmek lazım dicekken çocuk cebinden 13 Pro Max çıkardı şaşırdım yani.

Hocam eminim ki 1-2 ay sonra insanların elinde görmeye başlayacağız bu telefonları. İnsanlar artık iPhone 13 bile kullansa çıktığı anda direk kredi çekip yeni modelini alıyorlar.

Geri
Yukarı