CraftRise'ın korsan sayılması

CraftRise sizce korsan bir başlatıcı mıdır?

• Evet.

Oy: 64 61,0%
  • Hayır.

Oy: 41 39,0%

• Oy verenlerin toplamı
    105
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orijinal hesabı olan kişiler için de korsandır. Önceki mesajlarımı okursanız, orada detaylıca anlattım.
O mesajı okudum, fikrime etki eden bir şey yok. EULA'ya ters bir durumsa bile etiğime ters değil.
Bir ürünün korsan olup olmaması kullanıcıya bağlı bir şey değildir.
Aynı şeyi size de söylüyorum. Oyunun sahibiyim ve oyunun bir sunucusuna giriyorum. Bu sunucu çeşitli nedenlerle (anti hile veya oyunu alamayanları kaçak yoldan almak) kendi başlatıcısını kullanıyorsa benim bunu kullanmam korsan kullanıma girmez. Oyuna sahip olmayan birinin kullanması girer.

O mesajı okudum, fikrime etki eden bir şey yok. EULA'ya ters bir durumsa bile etiğime ters değil.

Aynı şeyi size de söylüyorum. Oyunun sahibiyim ve oyunun bir sunucusuna giriyorum. Bu sunucu çeşitli nedenlerle (anti hile veya oyunu alamayanları kaçak yoldan almak) kendi başlatıcısını kullanıyorsa benim bunu kullanmam korsan kullanıma girmez. Oyuna sahip olmayan birinin kullanması girer.
Oyun senin değil. Sana verilen lisans ile istediğini yapamazsın. Yaparsan sözleşmeyi delmiş olursun. Yasal olmaz.

Birebir aynı öğeleri içeriyorsa neden ayrı oyun olarak çıkış yapmamış acaba? Piyasada Minecraft çakması zibil gibi oyun da var.
Tamamen baştan yapılmış bir şey ise neden Minecraft üstünden özel sunucu bağlantısı yaparak oynatıyor? Merakımdan soruyorum sadece, ben de konuya tam hakim değilim.

@Ellie Williams bilir belki.

Hocam, yanlışınız var. Tamamen baştan yapılmış bir şey değil. Sadece çoğu Minecraft sunucusunun rahatça oynatamadığı online minigames vs. var.

Son düzenleyen: Moderatör:
CraftRise, Sosyal'de "korsan başlatıcı" olarak nitelendiriliyor. Fakat bu doğru değil. Öncelikle sayın moderasyon ekibi, CraftRise; Minecraft oyununun kendisine değil, oyunun içerisindeki bir sunucuya erişmeyi sağlıyor. En basitinden CraftRise'da Minecraft'ın temel öğeleri (her şeyin küp olması vb.) dışında hiçbir şey benzerlik göstermiyor.

Minecraft'ın farklı bir başlatıcısıdır. Korsan başlatıcıdır. Çünkü para verip satın aldığımız oyunu para vermeden oynuyoruz. Ayrıca şunu da belirteyim, farklı sunuculara da bağlanabiliyoruz. (Son Oyuncu başlatıcısında öyle oluyor. Craft Rise de öyle oluyor mu, bilmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun senin değil. Sana verilen lisans ile istediğini yapamazsın. Yaparsan sözleşmeyi delmiş olursun. Yasal olmaz.
Sözleşme umrumda değil, kendi etik değerlerimi aşmıyorum. Aynı şekilde Steam'de olan San Andreas'ı da daha düzgün çalışıyor diye korsan oynuyorum. Evet EULA'ya aykırı ama etiğime değil. Yasal olup olmaması, korsan olduğu anlamına gelmez.

Size ters olup olmaması durumun yanlış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Siz korsan olmadığına inandığınız için o oyun korsan olmaktan çıkmıyor.

Hatta şöyle diyeyim, oyuna sahip olup korsan oynasanız, yine oynadığınız oyunun korsan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Oyunu yapan şirketin size sunduğundan farklı bir yolla ediniyorsunuz o oyunu, orijinallikten aykırı bir durum var.

Korsan kullanıyorsanız, neyi neden korsan kullandığınızı kabullenin artık.

Size ters olup olmaması durumun yanlış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Siz korsan olmadığına inandığınız için o oyun korsan olmaktan çıkmıyor.

Hatta şöyle diyeyim, oyuna sahip olup korsan oynasanız, yine oynadığınız oyunun korsan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Oyunu yapan şirketin size sunduğundan farklı bir yolla ediniyorsunuz o oyunu, orijinallikten aykırı bir durum var.

Korsan kullanıyorsanız, neyi neden korsan kullandığınızı kabullenin artık.
Tekrar söylüyorum, etiğime aykırı olmadığı sürece korsan kullanım değildir o. Herhangi bir şekilde bir savcı bilgisayarımda bulsa ben bunu neden kullandığımı açıklayabileceğim için içim rahat, iş uzarsa bile Mojang uzatmaz konuyu zaten.

Kelime tanımı olarak evet korsan fakat beni ilgilendirmiyor bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı