Teknorya mağduriyeti

Burada bir mağduriyet göremedim açıkçası aldığınız ürün 1000 TL indirime girmiş olsaydı acaba bu konuyu açar mıydınız? Kurumların iade politikaları vardır burada da politikalarının dışında anormal bir tavır ya da tutum sergilenmemiş. Para iadesi seçeneğini kullanıp size para iadesinde bulunmuşlar kaldı ki 1 hafta içinde gerçekleşmiş.
Ayrıca şunun farkında olmalısınız ki bu kurumlar kar amacı gütmeyen kurumlar değil, hepsi kendi kazançlarını ve kar amaçlarını önemser yani hayır kurumu değil. Kendi politikalarına göre ne uygunsa o seçeneği uygularlar.

Ben bir mağduriyet göremedim. Siz aldığınızda 14 bin TL. Size para iadesi olurken 14 bin TL veriliyor ama güncel fiyatı 15 bin TL. Size kaç TL fatura yansıdıysa o kadar iade ücreti yapılmış. Siz 15 bin TL'ye alsaydınız iade edilirken güncel fiyat 14 bin TL olsaydı ve size güncel fiyattan ödeme yapılsaydı siz 1000 TL mağdur olacaktınız satıcı ise 1000 TL kara geçmiş olacaktı. Bu durumda mağduriyet olabilirdi.
Adam kara geçmemiş zaten sana 14 bin vermiş aynı malı satsa aynı fiyata alabilecek mi ürünü tabiki hayır.

Ben bir mağduriyet göremedim. Siz aldığınızda 14 bin TL. Size para iadesi olurken 14 bin TL veriliyor ama güncel fiyatı 15 bin TL. Size kaç TL fatura yansıdıysa o kadar iade ücreti yapılmış. Siz 15 bin TL'ye alsaydınız iade edilirken güncel fiyat 14 bin TL olsaydı ve size güncel fiyattan ödeme yapılsaydı siz 1000 TL mağdur olacaktınız satıcı ise 1000 TL kara geçmiş olacaktı. Bu durumda mağduriyet olabilirdi.
14 e aldığım cihaz bozuk olduğu için kullanamadım ve para iadesi yapıldı aynı cihazı almak için şuan 15 k vermem gerekiyor. Bir mağduriyet yok öyle mi ?

İki taraf da haklı veya haksız. Ama burada asıl olarak şunu sormak istiyorum? Ben de yakın zamanda alacağım da gördüğüm kadarıyla HP baş belası konudaki bazı arkadaşlar da demiş. Kendi cihazım da HP ve çok mağdur etti beni, demek ki uzak durayım bu sefer.

14 e aldığım cihaz bozuk olduğu için kullanamadım ve para iadesi yapıldı aynı cihazı almak için şuan 15 k vermem gerekiyor. Bir mağduriyet yok öyle mi ?
Sana değişim yapsa 14 bin ödediğin laptop yerine değeri 15 bin TL olan laptop vermiş olacak satıcı neden mağdur olsun?

14'e aldığım cihaz bozuk olduğu için kullanamadım ve para iadesi yapıldı aynı cihazı almak için şu an 15 k vermem gerekiyor. Bir mağduriyet yok öyle mi?

Her an dolar-euro kurunda oynama olan ve enflasyonun yüksek olduğunu unutma ayrıca marketler saat başı fiyatların değişebiliyor burada satıcı ne yapacak?

Hocam arkadaşın amacı belli 14k ödediği ürünü şuanki güncel fiyat üzerinden iade yapılması gerektiğini düşünüyor sanırım. Satıcı siz olsaydınız ne düşünürdünüz bu konuda acaba ? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı