Teknorya mağduriyeti

Yek08

Centipat
18 Ağustos'da Trendyol üzerinden teknorya isimli satıcıdan HP Pavilion Gaming kodlu laptop aldım. Ürün ayıplı geldi, belgesi de var. 19 Ağustos'da Trendyol'a değişim talebinde bulundum. Fakat Trendyol incelenme süresince 14Bin'e aldığım cihaz 15bin oldu. Firma değişim yapmadı ve 26 Ağustos'da para iadesi yaptı. 1000 TL kar etmiş oldular. Değişim yapmama nedenleri stoklarda yokmuş! Arkadaşlar ben çok pişmanım böyle bir alışveriş yaptığıma. Trendyol'daki kullanıcı yorumlarına aldanmayın. Haklarında kötü bir yorum yapamadım. Kabul etmedi Trendyol. Ben mağdur oldum siz olmayın inşallah.

Son düzenleme:
Hocam siz ürünü değiştirene kadar ürünün fiyatı artabilir. Sonuçta firma sizden aldıktan sonra fiyatı güncelleyebilir. Siz paranızı iade aldınız mı almadınız mı ona bakın. Size ne firmanın ticareti üzerinden daha fazla kar amacı gütmesine.

O zaman ürünleri alalım 14 gün koşulsuz iade süresi boyunca değerlenince iade edelim firmalara. Uygun mu sizce de ? :D

Burada bir sıkıntı göremedim. 1 hafta içinde incelenip para iadesi gerçekleşmiş.
Değişim için HP'den belge dahi aldım. 14 bin TL 'ye aldığım ürün, bozuk olduğu için kullanamadığım ürün ,1 hafta içinde 15 bin TL oldu ve değişim yapmadılar. Burada mağduriyet yok mu yani ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-29-20-49-55-366_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-08-29-20-49-55-366_com.google.android.gm.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 60
Değişim için HP'den belge dahi aldım. 14 bin TL'ye aldığım ürün, bozuk olduğu için kullanamadığım ürün, 1 hafta içinde 15 bin TL oldu ve değişim yapmadılar. Burada mağduriyet yok mu yani?

Değişim ve iade hakkından iade yapılmış ve paranı geri almışsın. Fiyat artmasında ne mağduriyeti var anlayamadım? Adam sana 15k mı iade edecekti?

Hocam siz ürünü değiştirene kadar ürünün fiyatı artabilir. Sonuçta firma sizden aldıktan sonra fiyatı güncelleyebilir. Siz paranızı iade aldınız mı almadınız mı ona bakın. Size ne firmanın ticareti üzerinden daha fazla kar amacı gütmesine.

O zaman ürünleri alalım 14 gün koşulsuz iade süresi boyunca değerlenince iade edelim firmalara. Uygun mu sizce de ? :D
Hocam ürün bozuk çıktı zevkine değişim talep etmedim.

Değişim ve iade hakkından iade yapılmış ve paranı geri almışsın. Fiyat artmasında ne mağduriyeti var anlayamadım? Adam sana 15k mı iade edecekti?
Hayır tabi ki neden 15 k versin bana değişim yapmalıydı.

Konuyu kimse anlayamamış :D Arkadaş diyor ki; ben aradaki 1000 TL'yi zaten istemiyorum. İstediği şey para iadesi değil ürünün değişimi fakat fiyat 14 Binden 15 bin olunca değişim yerine para iadesi yapmışlar bunun neresini anlayamadınız? Elbette bir mağduriyet var.

Aynı ürünü 1000 TL fazla miktara geri satın almak zorunda bırakılmış. İnanılmazsınız :D Yazılanı tamamen okumadan yorum yapmayın.

Konuyu kimse anlayamamış :D Arkadaş diyor ki; ben aradaki 1000 TL'yi zaten istemiyorum. İstediği şey para iadesi değil ürünün değişimi fakat fiyat 14 Binden 15 bin olunca değişim yerine para iadesi yapmışlar bunun neresini anlayamadınız? Elbette bir mağduriyet var.

Aynı ürünü 1000 TL fazla miktara geri satın almak zorunda bırakılmış. İnanılmazsınız :D Yazılanı tamamen okumadan yorum yapmayın.
Şükür ya bir anlayan çıktı :)

Ya ben geçtim artık parasından pulundan başkaları mağdur olmasın diye heryerde paylaşmak istiyorum. Trendyol'da ürünü değerlendir kısmına burada yazdığım şeyleri yazdım kabuk edilmedi.

Şükür ya bir anlayan çıktı :)

Ya ben geçtim artık parasından pulundan başkaları mağdur olmasın diye heryerde paylaşmak istiyorum. Trendyol'da ürünü değerlendir kısmına burada yazdığım şeyleri yazdım kabuk edilmedi.
Ama baksan Trendyol'da 9 üzeri puanları var Toplamda 9 yorum var ikisi benimkine yakın kötü yorum.

Hocam ürün bozuk çıktı zevkine değişim talep etmedim.

Hayır tabii ki neden 15 k versin bana değişim yapmalıydı.

Tüketici hakem heyetine göre satıcının iki hakkı mevcut ya bire bir ürün değişimi, yapamıyor ise ücret iadesi.
Satıcılarda ürünlerin zamlanacağının farkında. Bu yüzden Türk ticaret ahlakını uyguluyorlar.
Kanuni olarak bir sorun yok ama ahlaki olarak evet, sorun var.
Aynı sorunu bende yaşadım.
Gpnteknoloji'den HP notebook aldım. 11. ayın 11 de 1000 TL indirim kupunu buldum. 8.000TL cihazı aldım. (11/11/2020)
Touchpad arızalı olduğunu 3 gün sonra fark ettim. HP Türkiye sorunu bildirdim ve bununla alakalı ürünün değişim için bana 1 sayfalık bir metin gönderdiler.
Ürünü satıcıya postaladım.
1 hafta sonra ücret iadesi geldi ve hiçbir mesaj ya da cevap verilmedi tarafıma.

Bende Farklı bir ürünü satın aldım.
Mevcut sorun ahlaki, lâkin yasalar ahlaki değil fiilidir.
Sistem ahlaklı olursa, satıcılarda ahlaklı iş yapar.
Bu dönem ki ekonomide, bir tane bile satıcı müşteri memnuniyeti düşünmez artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı