Teknosa monitör iade rezaleti

mavisis

Decapat
Teknosa.com'dan LG 34UM58-P monitör aldım, Monitörde 1 tane ölü pixel çıktı, Bende cayma hakkımı kullanmak istedim.
Bana denilen şey şu, Ürün ambalajı açılmış ise iade alamayız. Müşteriye saygısı olmayan kanunlara(6502) saygısı olmayan bu firmadan uzak durun. Teknosa'dan monitör alacakların dikkatine, Benim başım yandı sizin yanmasın.
Cayma ihtarnamesi gönderdim. Gelişme olursa haberdar ederim.

Bu problem sadece teknosa.com'da yok. Hepsiburada, Gittigidiyor, Vatan Bilgisayar, Mediamarkt gibi sitelerde de geçerli. Yani örneğin bir telefon aldınız, kutusunu açtınız incelediniz ve beğenmediniz sonra da iade etmeye karar verdiniz. Almıyorlar... Evet, almıyorlar. THH başvur istediğin kadar. Eskiden alıyorlardı ama artık almıyorlar. Ayrıca 1 piksel hakikaten göz ardı edilebilecek bir problem. Bence boşuna kafaya takmışsınız.

Bu problem sadece teknosa.com'da yok. Hepsiburada, Gittigidiyor, Vatan Bilgisayar, Mediamarkt gibi sitelerde de geçerli. Yani örneğin bir telefon aldınız, kutusunu açtınız incelediniz ve beğenmediniz sonra da iade etmeye karar verdiniz. Almıyorlar... Evet, almıyorlar. THH başvur istediğin kadar. Eskiden alıyorlardı ama artık almıyorlar. Ayrıca 1 piksel hakikaten göz ardı edilebilecek bir problem. Bence boşuna kafaya takmışsınız.
Telefonu alıp, açıp, inceleyip sonra niye iade ediyorsunuz ki. Telefonu inceleyeceğiniz binlerce mağaza var. Hadi diyelim mağazada satılan bir ürün değil, video incelemesini yapan kanallar var. Sizin bu dediğiniz de kanunu kötüye kullanma oluyor. Satın aldığınız üründe parmak izi gördüğünüz an bana ikinci el ürün satmışlar diyerek ortalığı ayağa kaldırmasını biliyorsunuz. :D

Ben Vatan'dan monitör almıştım. İnternetten sipariş vermiştim. Ürünü beğenmedim. Herhangi bir kusuru yoktu. İade ettim. Kutu sağlamsa gersini hallederiz dediler poşetler falan hikaye dediler. Buradan Gaziantep Primemall Vatan Bilgisayar'a teşekkürler. 😀

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı