Teknosa monitör iade rezaleti

@Onur Altuğ Sever işte biraz öyle olmuş oluyor. :D:p Hayır, böyle bir kanunun olduğu ortamda orasıyla burasıyla oynanmamış -açılmamış kutu- bir ürün aramak çok saçma. Bir çok firma duruma ayıldı ve artık iade almıyorlar. Ürünü bir ekran aracılığı izlemek ile elinde incelemek arasında çok fark var. Evet, bir mağazaya gidip incelemek var ama bulamadığımız ürünler de olabiliyor.

Telefonu alıp, açıp, inceleyip sonra niye iade ediyorsunuz ki. Telefonu inceleyeceğiniz binlerce mağaza var. Hadi diyelim mağazada satılan bir ürün değil, video incelemesini yapan kanallar var. Sizin bu dediğiniz de kanunu kötüye kullanma oluyor. Satın aldığınız üründe parmak izi gördüğünüz an bana ikinci el ürün satmışlar diyerek ortalığı ayağa kaldırmasını biliyorsunuz. :D
Iyide belki küçük bir sehirde/kasaba da oturan vardır sadece video izleyerek telefon almak istemiyordur. Böyle bir kanun varsa yerine getirilmek zorunda.

Bu durumda kutuyu açmadan müneccim gibi kusurunu görüp 14 gün içinde iade etmemiz gerekiyor.😁 Çok saçma. Kutuyu açamıyorum, çok saçma. Yanımdasın kullanamıyorum, çok saçma.

Iyide belki küçük bir sehirde/kasaba da oturan vardır sadece video izleyerek telefon almak istemiyordur. Böyle bir kanun varsa yerine getirilmek zorunda.
Zorunda değil demedim ki zaten. Etik mi, bence değil. Yaya yolunda yayalara öncelik var diye bilerek sürekli yolun karşına da geçebilirsin. Araç durmak zorunda mı, zorunda.

Amerika'da Google telefonu iade alırken, kutu bedeli kesiyor. Bizde de böyle bir şey olsa kimse keyfi iade yapmazdı.

Arkadaşlar evet 1 pixel belki göz ardı edilebilir yalnız ben ücretini tam verdiysem aldığım ürününde tam olmasını isterim. Onlar 1300 TL dedi ben 1000 TL mi ödedim? , Ayrıca 1 tane ölü pixel olsun olmasın kutusu hasar görmemiş ürünü iade almak zorundalar, Kutusunu açmadan ölü pixel var mı yok mu nerden bileceğiz ? Hadi onu da geçtim ülkenin kanunlarını yokmuş gibi sayıyorlar.

14 gün iade her ne sebeple olursa olsun HAKTIR. Canım sıkıldı iade ediyorum kime ne. Kanunda açıkça belirtilmiş. Yeniden satılabilirliği de bozulmamış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı