Tekrardan spora başlamak

Dr. Who

Centipat
Selamlar 2-3 ay önce spora başlamıştım bazı sıkıntılar yüzünden ve isteksizlik yani istek kalmadığından bırakmak zorunda kaldım. Evimin yanlarındaki spor salonuna yazılmıştim ama hiçbir şey olmayacağını anladım ve orayı bırakmıştım. Düzgün bir beslenme programı yapmak istiyorum sizce ne yapmam lazım nereden başlamalıyım?
Boyum 1.86 kilom 100 yaş 16.

Uzay usülü bir yani yok normal spora başlıyacaksın ve az yiyeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu öneririm.

Uzay usülü bir yani yok normal spora başlıyacaksın ve az yiyeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu öneririm.
Neler yiyebilirim birde macfit falan öneriyor musunuz

Neler yiyebilirim birde macfit falan öneriyor musunuz
Hiç MacFit'e gitmedim ama gidenler genelde fiyatını hak etmediklerini söylüyorlar. Spor salonlarını gezip en iyisini bulursun ama mesafesine çok dikkat et. Yemek için genel anlamda proteinli olan tavuk, balık ve fasulye gibi yemekler tercih etmelisin. 100 kilo çok fazla o yüzden kalori hesabı yapıp o değerden düşük beslenmelisin. Aynı zamanda protein alırsan kas gelişimide yaparsın.

Hiç MacFit'e gitmedim ama gidenler genelde fiyatını hak etmediklerini söylüyorlar. Spor salonlarını gezip en iyisini bulursun ama mesafesine çok dikkat et. Yemek için genel anlamda proteinli olan tavuk, balık ve fasulye gibi yemekler tercih etmelisin. 100 kilo çok fazla o yüzden kalori hesabı yapıp o değerden düşük beslenmelisin. Aynı zamanda protein alırsan kas gelişimide yaparsın.
Kalori hesabı nasıl yapmalıyım

Kalori hesabı nasıl yapmalıyım

Buradan önce alman gereken kalori miktarini hesablıyorsun. Hedef yerine yağ yakmayı seç. Daha sonra internet üzerinden hassas terazi al onunla her yediğin yemeğin kalori miktarını hesabla.

Burda arkadaşımız çok güzel bir bilgilendirme yazısı yazmış okumanı öneririm.

Buradan önce alman gereken kalori miktarini hesablıyorsun. Hedef yerine yağ yakmayı seç. Daha sonra internet üzerinden hassas terazi al onunla her yediğin yemeğin kalori miktarını hesabla.
Peki hocam sizce protein tozu falan almak ne kadar mantıklı sonuçta protein almakta zor tavuk fiyatları falan birde evde ne yapılıyorsa yiyorum maalesef

Peki hocam sizce protein tozu falan almak ne kadar mantıklı sonuçta protein almakta zor tavuk fiyatları falan birde evde ne yapılıyorsa yiyorum maalesef
Protein tozu aslında tavuk yemeye vakti olmayan veya fazla protein almak isteyen veya kalori açığı yaparken kullanılan bir şey. Tavuk yiyin hem karnınız doyar hem daha ucuza geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı