Telefon bağımlılığından nasıl kurtulunur?

• Konuyu başlatan Xayn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Telefon bağımlısıyım bırakmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
Ders çalışamadığın için söylüyorsan telefonu başka odaya bırak. Bunu yaptıktan sonra kısa süre de sıkılıyorsan mola vererek çalış ya da odanın kapısını aç ses vs. gelir o şekilde çalış.

Ders çalışamadığın için söylüyorsan telefonu başka odaya bırak. Bunu yaptıktan sonra kısa süre de sıkılıyorsan mola vererek çalış ya da odanın kapısını aç ses vs. gelir o şekilde
Ders çalışamadığın için söylüyorsan telefonu başka odaya bırak. Bunu yaptıktan sonra kısa süre de sıkılıyorsan mola vererek çalış ya da odanın kapısını aç ses vs. gelir o şekilde çalış.

Konuya bakan herkes ders çalışmadığımı düşünmüş, aksine çok iyi bir okulda okul birincisiyim ancak telefon bağımlılığım beni kısıtlıyor.

Telefon bağımlılığından kurtulmak isteyen bir öğrenciye bilgisayar oyna demek mi? Hahahha.
Bilgisayar Oyunu oynamak kötü bir şey değil ki. Bu konuda ailelerin büyük hatası var. Üstün zekâlı diye tabir ettiğimiz öğrencilerin bu oyunlara ilgisi aşikâr. Film, dizi, oyun, kitap yararlı nitelikle olanlarıyla insanlara çok şey katar.

Bilgisayar oyunu oynamak kötü bir şey değil ki. Bu konuda ailelerin büyük hatası var. Üstün zekâlı diye tabir ettiğimiz öğrencilerin bu oyunlara ilgisi aşikâr. Film, dizi, oyun, kitap yararlı nitelikle olanlarıyla insanlara çok şey katar.

Hayır. Bilgisayar oyunu oynamak kötü demedim, telefon bağımlısı çok vakit geçirmek demek arkadaşın amacı teknolojiden uzak durmak olduğu için telefon yerine bilgisayara sarıcak sonra da konu açıp bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulabilirim diye konu oluşturacak. Bilgisayar bağımlılığı daha güçlüdür. Bu yüzden teknolojiden uzak durmak isteyen birine başka bir teknolojik aletle zaman geçirme önerisi bulunması saçma.

Hayır. Bilgisayar oyunu oynamak kötü demedim, telefon bağımlısı çok vakit geçirmek demek arkadaşın amacı teknolojiden uzak durmak olduğu için telefon yerine bilgisayara sarıcak sonra da konu açıp bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulabilirim diye konu oluşturacak. Bilgisayar bağımlılığı daha güçlüdür. Bu yüzden teknolojiden uzak durmak isteyen birine başka bir teknolojik aletle zaman geçirme önerisi bulunması saçma.
Yoo telefon ile bilgisayar oyunları arasında fark var. Sosyal medya ile bir insan IQ'su düşük insanlarla seviye düşürebilir ama bir de oyunlarda problem çözme, analitik düşünme gibi bilişsel, duyuşsal özelliklerini geliştirebilir.

Mert abi zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.

Yoo telefon ile bilgisayar oyunları arasında fark var. Sosyal medya ile bir insan IQ'su düşük insanlarla seviye düşürebilir ama bir de oyunlarda problem çözme, analitik düşünme gibi bilişsel, duyuşsal özelliklerini geliştirebilir.

Fikrinize hem katılıyorum hem de katılmıyorum bilgisayar duyuşsal özellikleri geliştirmek yerine azaltabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı