YouTube bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

KardeaLoes

Centipat
Katılım
20 Mayıs 2021
Mesajlar
280
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Beynim erimeye başladı artık, önceden Instagram ve oyun bağımlısıydım, Instagram'ı sildim baktım yapabiliyorum kullanmadım hala da kullanmıyorum. Oyun en sevdiğim şeydi kolayca bıraktım artık istediğim zaman oynayıp istediğim zaman bırakabiliyorum, ama şu YouTube illetinden kurtulamadım, bir şey araştırmak için YouTube'a girsem araştırmak istediğim şeyden apayrı bir video izliyorum, bataklık gibi ardı arkası kesilmeden saatlerce video izleyebilirim. Okuldan sonra saat akşam 17.00 gibi evde oluyorum geldiğim gibi YouTube baksam zamanın nasıl geçtiğini inanın anlayamam, derslerimi yapmam lazım ama bırakamıyorum, biri bana yardım etsin.
 

Atoshi

Kilopat
Katılım
7 Eylül 2016
Mesajlar
16
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Instagram'da yaptığın gibi silip ya da devre dışı bırakıp gerek oluğunda Tarayıcından giriş yaparsan büyük bir adım atmış olursun. Sonra gerisi gelir zaten.
 

xPigeons

Decapat
Katılım
27 Ağustos 2020
Mesajlar
313
Çözümler
3
Aslında olay tam olarak senlik değil bence. Ama nasıl bırakırım diyorsan bu videodan sonra bir sonraki videoyu izlemeyeceğim, çok merak edersem bile daha sonra izle kısmına alacağım. İstediğim zaman oradan izleyeceğim diyebilirsin kendi kendine bence.
 

BerkCL

Centipat
Katılım
10 Nisan 2021
Mesajlar
218
Çözümler
2
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Eğer dizilerdeki gibi dopdolu ve eğlenceli bir hayat yaşasaydınız bırakın YouTube'un telefona bakmanın bile aklınıza gelmeyeceğini düşünüyorum. Ama gel gör ki Türkiyedeyiz ve tek eğlence kaynağı telefon insan bırakınca boşluğa düşüyor ki bu çok üzücü bir durum
 
Yukarı