Telefon çalındığını görürsek ne yapmalıyız?

Talha43

Decapat
Yer
deeplake
Daha fazla  
Selam, ben Eskişehir'de yaşıyorum. Bir kadının bir telefon çaldığını gördüm. Bana gel şuraya dedi. Bataryasını çıkarmamı istedi. Anlamamıştım o an çaldığını, ben açamam telefoncuya götürmelisin dedim. Sonra SIM kartını çıkarmamı istedi. Mavi bir çantadan bıçak çıkardı. Telefonun açma kapama dügmelerini sökmeye çalıştı. Burada mı? dedi. O an biraz tedirgin oldum. Çaldığı artık kesindi fakat yanında bıçak olduğu için sesimi çıkaramadım sonra acelem var dedim gittim ama içimde bir huzursuzluk var. Üzüldüm telefon sahibi için böyle bir durumda karşılaşırsak ne yapmalıyız onu sormak istedim. Bir de Eskişehir'de hatboyunda telefonunu çaldıran kişi olup da konuyu görür diye kadın 1.70 boylarında sanırsam kumral saçlı birisiydi. Elindeki telefon Samsung marka mavi bir telefondu. Dediğim gibi böyle bir durumda ne yapılmalı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Polise gidip durumu anlatıp, eşgal vermelisiniz ki, eğer aynı gün telefonum çalındı şöyle bir telefondu diye polise giden olursa, belki bir ihtimal hırsız yakalanır telefon bulunur.

Telefon bulunamadı diyelim, verdiğiniz eşgal sayesinde hırsız yakalanır ki, kimsenin canı bir daha yanmasın.

Böyle durumlarda kendi canınızı tehlikeye atmamanız en iyisi olmuş ama sonrasında polise gitseydiniz çok iyi olurdu.

Geri
Yukarı