Telefon ekranı kırıldı ama çalışıyor

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Uyurken yanımda şarj olan telefonumu yere düşürmüşüm düştüğü yer 30-50cm arası bir yer normalde eskiden kulak mesafesinden 2-3 kez düşürmüştüm koruyucu bile hasar görmemişti uyku sersemi çok anlamadım.

Şimdi kalktım telefon açılmıyor ama çalışıyor birilerini falan aradım yanlışlıkla acill arama falan yaptım sadece ekran gelmiyor dış ekranda çatlak vs. yok sağlam ekrana 1-2 kez hafif vurunca ekran git gel yapıyor saniyelik bunun iç ekranı mı kırılmıştır?

Yoksa darbe ile anlık hasar mı görmüştür beklesem falan kendine gelir mi?
Ve iç ekran kırıldıysa ortalama tamir ücreti ne kadar?

Güncelleme;
Ekrana hafif hafif vurma sonucu telefon ekranı geldi ancak üstü gelmedi bir kısmı yok bir de ekran mavi her şey çalışyıor dokunmatiği sağlam ekranı sağlam ancak tüplü televizyon gibi oldu telefonum kafasına vurdukça ekranım genişliyor bunun sebebi nedir tam çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İç ekran değişimi. Ayrıca hazır açılmışken başka bir şeyi var mı diye de bakarlar zaten.
iç ekranı mı kırılmış yani biraz araştırdım mürekkep akması falan diyorlar benimde aynı ekranda leke var üst kısımda her şeyi sorunsuz çalışıyor telefonun ama leke var ve ekran mavimsi mor değişim şart yani ne kadara patlar bu iç ekran değişimi bilginiz var mı

@Brummbar Fiyat bilgim yok zira sürekli değişiyor. Yetkili servise orijinal parça taktırın. Saçma sapan telefonculara 6 ay ömrü olan parçalar için para vermeyin. Çok uğraştım zamanında onlarla

@Brummbar Fiyat bilgim yok zira sürekli değişiyor. Yetkili servise orijinal parça taktırın. Saçma sapan telefonculara 6 ay ömrü olan parçalar için para vermeyin. Çok uğraştım zamanında onlarla
Evet sordum ilk çevremde ki telefonculara gittim ortalama fiyat 4000-4500TL verdiler
yan sanayi ise 1300-1500TL arası fiyat verdiler

sonra internetten araştırdım toptancılardan falan A+ kalite yan sanayi ekranlar 1000TL A kalite yan sanayi ekranlar 800TL civarı B kaliteler daha da düşük ama A kalite altına inince de renk tonlamaları kötüleşiyor ekran algılaması falan düşüyormuş

şimdi orj ekran taktırmak isterim ancak telefonumun sıfır fiyatı zaten 4500-5000TL hani 500 daha ekleyeyim sıfırını alayım tekrardan çok mantıksız geldi

Açıkca telefonla çok işim yok telefonu günde toplasan 10 kez açmam banka hesapları için açarım gelen SMS'leri doğrulama kodlar için açarım öyle instada gezinmem oyun oynamam veya fotoğraf çekinmem zaten işim bilgisayar benim

A+ kalite alıp taktırsam çok mu fark eder orijinale göre internette 1000TL'ye satıyorlar telefoncularda 1900-2400TL arası fiyat veriyorlar

@Brummbar Özellikle ısınan telefonlarda ekranda yanma oluyor. Mesela ana ekrandaki hava durumunun bir kısmı sürekli ekranda kalabiliyor. 4000 TL bir cam için abartı geldi. Yetkili servis ne kadar istiyor? Onlara sordunuz mu?

@Brummbar özellikle ısınan telefonlarda ekranda yanma oluyor. Mesela ana ekrandaki hava durumunun bir kısmı sürekli ekranda kalabiliyor. 4000 TL bir cam için abartı geldi. Yetkili servis ne kadar istiyor? Onlara sordunuz mu?

1708230944149.png
Oppo'nun kendi sitesinde belirlediği fiyat

@Brummbar Çok pahalı. Telefon zaten o kadar demiştiniz. Orta halli bir şey bulmaya çalışın o zaman. Başka seçenek yok gibi.
Yani zaten telefonla işim yok günde 3 saati bile geçmez bakmam sadece aramalara,gelen doğrulama kodlarına(SMS)'lere mobil bankacılığa falan girerim öyle instaya girmem oyun oynamam çünkü hepsini zaten bilgisayarda yapıyorum telefonum açılsın yeter kafasındayım çünkü bütün maillerim bütün hesaplarım banka hesaplarım hepsi telefona bağlı ve şu an açamıyorum bütün işlerim kaldı öylece

Geri
Yukarı