Telefon İadesi

bybrown

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Bir telefon satın aldım ancak telefon hiç beklediğim gibi çıkmadı memnun kalmadım. Aldığım yer markanın resmi internet sitesi herhangi bir başka satıcıdan almadım. Ürünü iade etmek istiyorum ancak internet sitelerinde "ekran jelatini çıkarılmış telefonlar iade alınmamaktadır" yazıyor. Ticaret Bakanlığı'nın internet sitesinde ise böyle bir şey olamayacağı, ürünün durumundan bağımsız internet alışverişlerinde koşulsuz iade hakkımızın olduğu eğer üründe bir değer kaybı mevcut ise bunun tespit ve tazmininden satıcının sorumlu olduğu yazıyor.

Ben buna dayanarak ürünü geri göndereceğim eğer kabul etmezler ise tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bu konuda ve süreç hakkında bilgisi, tavsiyesi olan var mı? Ürünün faturasını da göndermem gerektiği söylenmiş ancak ben ürünü e-fatura ile aldım.

Arkadaşlar merhaba,

Bir telefon satın aldım ancak telefon hiç beklediğim gibi çıkmadı memnun kalmadım. Aldığım yer markanın resmi internet sitesi herhangi bir başka satıcıdan almadım. Ürünü iade etmek istiyorum ancak internet sitelerinde "ekran jelatini çıkarılmış telefonlar iade alınmamaktadır" yazıyor. Ticaret bakanlığı'nın internet sitesinde ise böyle bir şey olamayacağı, ürünün durumundan bağımsız internet alışverişlerinde koşulsuz iade hakkımızın olduğu eğer üründe bir değer kaybı mevcut ise bunun tespit ve tazmininden satıcının sorumlu olduğu yazıyor.

Ben buna dayanarak ürünü geri göndereceğim eğer kabul etmezler ise tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bu konuda ve süreç hakkında bilgisi, tavsiyesi olan var mı? Ürünün faturasını da göndermem gerektiği söylenmiş ancak ben ürünü e-fatura ile aldım.

THH tine başvurduğunuz zaman korkudan direk kabul ederler. E faturanızı çıktı olarak yollayın. Mecburen kabul etmeleri lazım jelatin Vs. hikaye.

Bildiğim kadarıyla elektronik ürünlerde koşulsuz şartsız 14 gün iade hakkınız var. E-faturayı onlara gönderebilirsiniz.

THH tine başvurduğunuz zaman korkudan direk kabul ederler. E faturanızı çıktı olarak yollayın. Mecburen kabul etmeleri lazım jelatin Vs. hikaye.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bana gönderdileri mailde de "ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmış olması durumunda" iade edilebileceği yazıyormuş, hiç jelatin falan dememişler.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bana gönderdileri mailde de "ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmış olması durumunda" iade edilebileceği yazıyormuş, hiç jelatin falan dememişler.

İade ettiğiniz zaman size jelatin konusunu açarlarsa maddeleri okuduğunu ve böyle bir madde olmadığını söyle. Gene kabul etmezlerse direk şikayet et haklarını sonuna kadar savun.

Yeni konular

Geri
Yukarı