Telefon kulaklığını PC'de çalıştırma

1cskndlgr

Kilopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Anakartım B450M PRO-VDH Plus.
Takım halinde oynamak zor oluyor. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. 🤖

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yorumlara baktığımda kullananların genel itibariyle memnun kaldığını gördüm. Sadece iPhone kulaklığı kullananlar memnun değil işe yaramadığını belirtmişler ve bazı kimseler de aynı zamanda da sistem sesi de karışabildiğinden bahsetmişler. Daha farklı modellere yönelinebilir....

Farklı bir siteden farklı bir ürünün siparişini verdim beklemedeyim. Haberdar edeceğim...
Ürün elime ulaştı ve çalışıyor. Sonunda büyük mikrofondan kurtulabildim. İşe yaradı...
Acaba kast ettiğiniz şey telefon kulaklığındaki mikrofonu ve kulaklığın kendisini aynı anda PC'de çalıştırmak mıdır? Bu konuyla alakalı şöyle bir başlık mevcut:

Aynısını ben de deniyorum, laptopta kullanabiliyordum hem mikrofon hem kulaklığı, ancak masaüstünde olmuyor. Realtek audio sürücüsü vs. güncel, ancak olmuyor. Mikrofonu görmüyor, sanırım tek jack olduğundan. Aynı zamanda telefonda mikrofonu kullanabiliyorum, kulaklıkla arama yapabiliyorum.
Takipteyim.

Acaba kast ettiğiniz şey telefon kulaklığındaki mikrofonu ve kulaklığın kendisini aynı anda PC'de çalıştırmak mıdır? Bu konuyla alakalı şöyle bir başlık mevcut:
Evet tam olarak dediğiniz gibi, belki bir yazılım desteğiyle olur dedim :) Verdiğiniz konuda da ses kartı tavsiye edilmiş, umarım bir güncellemeyle beraber çözüme kavuşuruz.

Aslına bakılırsa şöyle bir basit aparat ile işe yaramasını umuyorum...

Kullanıp deneyen var mı acaba ? 🧐
Yorumlara baktığımda kullananların genel itibariyle memnun kaldığını gördüm. Sadece iPhone kulaklığı kullananlar memnun değil işe yaramadığını belirtmişler ve bazı kimseler de aynı zamanda da sistem sesi de karışabildiğinden bahsetmişler. Daha farklı modellere yönelinebilir....
Kullanıp deneyen var mı acaba ? 🧐
Farklı bir siteden farklı bir ürünün siparişini verdim beklemedeyim. Haberdar edeceğim...

Son düzenleme:
Corsair Carpide Spec Delta RGB ' de işaretledeğim girişten telefon kulaklığıyla mikrofon ve kulaklık olarak kullanabiliyorum.
1565866646355_Screenshot_20190815-135710.jpeg

Aynısını ben de deniyorum, laptopta kullanabiliyordum hem mikrofon hem kulaklığı, ancak masaüstünde olmuyor. Realtek audio sürücüsü vs. güncel, ancak olmuyor. Mikrofonu görmüyor, sanırım tek jack olduğundan. Aynı zamanda telefonda mikrofonu kullanabiliyorum, kulaklıkla arama yapabiliyorum.
Takipteyim.

Ben bu sorunu çözdüm, tek jacklı telefon kulaklığını mikrofon girişine (pembe olana) takın. Realtek HD Audio Yöneticisi’ne girip pembe jack girişine sağ tıklayın ve oradan Kulaklık’ı seçin...

IMG_3475.JPG

Geri
Yukarı