Telefon kullanmadan 1 ay geçirmek

ballisthenos

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba telefon kullanmaktan kendime vakit ayıramıyorum ve en önemlisi derslerime çalışamıyorum sağlıklı beslenemiyorum onun yerine hikaye, hobi, gezmek, ders ve spor yapmak istiyorum sizce zihinsel ve mental olarak bir faydası olacak mı?

Arkadaşlar hepinize merhaba telefon kullanmaktan kendime vakit ayıramıyorum ve en önemlisi derslerime çalışamıyorum sağlıklı beslenemiyorum onun yerine hikaye, hobi, gezmek, ders ve spor yapmak istiyorum sizce zihinsel ve mental olarak bir faydası olacak mı?

Kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durum ama ben uyguladığım zaman iyi hissediyorum.
Negatif düşünmüyorum ve olabildiğince pozitif yaklaşımlar sergiliyorum. Herkese önerimdir. Bir süre düzen haline gelen şeylerin aksine gidin.
Örneğin sürekli çalışıyorsanız izin kullanın. Sürekli araba kullanıyorsanız toplu taşımayı kullanın veya yürüyüş yapın.

Telefondan uzaklaştığım zaman düşüncelerime yoğunlaşıyorum ve çözüme ulaşıyorum. Arabayı kullanmayıp toplu taşımayı kullandığım zaman halime şükrediyorum ve elimdekinin değerini anlıyorum. Sürekli yalnız kaldığım zaman sosyalleşip artısını eksisini görüyorum.
Müzik zevklerinizi değiştirin. Sürekli rap dinliyorsanız romantik Slow müzikler dinleyin. Bu aralar bunu yapmaya başladım sinir kat sayımın yükseldiğini sabrımın yükseldiğini fark etmeye başladım.

Kısa videoları izlemeyi bırakırsan geçirdiğin vakit baya bir düşer. Diğer şeyler genel olarak bağımlılık yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı