Telefon olmadığı için utanmak

Aynı şeyi bende yaşıyorum şuan aslında. 10. sınıfa gidiyorum hayla telefonum yok. Elimde olan tek şey Web'de gezinmeye bile zar zor yeten hurda bir bilgisayar. Okadar çaresizim ki ekran kartımda fan yok 78 derece diye arkadan söktüğüm fanı ekran kartının altına koyarak 50 dereceye indiriyorum :D

Lise de iyi bir yeri kazan en kralını aldırırsın diyeceğim yalan olacak. En kral telefon 10 k dan başlıyor. Babana düzenli söyle, bir şekilde sana telefon almak için para ayıracaktır. 8 de almak iyi fikir değil lisede alsan daha iyi

7. sınıfta sırf toplumdan geri kalmamak için telefon istemek nedir? Telefon illa ki olacak bir şey değil. Ne diye ağlamaklı oluyorsun ki? Sanki her dönem 7. sınıfa gelmiş insanlarda telefon vardı da bir sende yok. Ebeveynler o çocuklara telefon alıp kendilerince iyi bir şey yaptıklarını sanıyorlar. O çocuklar da o telefonları sadece iletişim için kullanmıyorlar bir süre sonra. Benim ilk telefonum lise yıllarımda olmuştu ve motorolanın siyah-beyaz ekranı olan küçük bir telefonuydu. Gerçi şimdi 3. sınıf bebelerinin elinde telefon var. 7. sınıfta ki birisi istemez olur mu hiç...

7. sınıfta sırf toplumdan geri kalmamak için telefon istemek nedir? Telefon illa ki olacak bir şey değil. Ne diye ağlamaklı oluyorsun ki? Sanki her dönem 7. sınıfa gelmiş insanlarda telefon vardı da bir sende yok. Ebeveynler o çocuklara telefon alıp kendilerince iyi bir şey yaptıklarını sanıyorlar. O çocuklar da o telefonları sadece iletişim için kullanmıyorlar bir süre sonra. Benim ilk telefonum lise yıllarımda olmuştu ve motorolanın siyah-beyaz ekranı olan küçük bir telefonuydu. Gerçi şimdi 3. sınıf bebelerinin elinde telefon var. 7. sınıfta ki birisi istemez olur mu hiç...
Elinize sağlık :D

7. sınıfta sırf toplumdan geri kalmamak için telefon istemek nedir? Telefon illaki olacak bir şey değil. Ne diye ağlamaklı oluyorsun ki? Sanki her dönem 7. sınıfa gelmiş insanlarda telefon vardı da bir sende yok. Ebeveynler o çocuklara telefon alıp kendilerince iyi bir şey yaptıklarını sanıyorlar. O çocuklar da o telefonları sadece iletişim için kullanmıyorlar bir süre sonra. Benim ilk telefonum lise yıllarımda olmuştu ve motorolanın siyah-beyaz ekranı olan küçük bir telefonuydu. Gerçi şimdi 3. sınıf bebelerinin elinde telefon var. 7. sınıfta ki birisi istemez olur mu hiç...

Hocam haklısınız bende sürekli böyle düşünüyorum kendimi tutmaya çalışıyorum ama bir yerden sonra olmuyor hocam illa istiyorsunuz.

Hocam haklısınız bende sürekli böyle düşünüyorum kendimi tutmaya çalışıyorum ama bir yerden sonra olmuyor hocam illa istiyorsunuz.
Bu istek, kendini ona göre şartladığın için ortaya çıkıyor. Sen kendini o ortama göre şartlıyorsun. Sınıfta herkes kız ve tek erkek olarak sen varsın diyelim, onlar da var ben de yok diye gidip cinsiyet mi değiştireceksin? Aynı mantık işte bu da. Sen telefona sahip olmayarak farklı ol.

Bu istek, kendini ona göre şartladığın için ortaya çıkıyor. Sen kendini o ortama göre şartlıyorsun. Sınıfta herkes kız ve tek erkek olarak sen varsın diyelim, onlar da var ben de yok diye gidip cinsiyet mi değiştireceksin? Aynı mantık işte bu da. Sen telefona sahip olmayarak farklı ol.

Hocam gerçekten çok iyi tercüme ettiniz sağ olun telefon aklıma geldikçe sizi hatırlayacağım :D

Hocam gerçekten çok iyi tercüme ettiniz sağ olun telefon aklıma geldikçe sizi hatırlayacağım :D
Benim çocuğum olsa ben de liseden önce telefon almam. Pahalı şeyler bu telefonlar.
Kıymetini bilemeyebilir çocuk. Çok istiyorsan, para biriktirmeye bak.
Günde 2 lira at kenara. Biraz para birikince babana götür, o da üzerini tamamlar.
İdarelik bir telefon alırsın. Clash Royale oynatır en azından. :D Geleneği sürdürürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı