Telefon sahte Apple e-mailinden virüs kapmış mıdır?

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün yoğun bir anımda, telefondan maillerimi kontrol ederken boşluğuma geldi ve Apple başlığı altında gelen maile tıklayıp, verifify account butonuna tıkladım. Beni bir siteye yönlendirdi tabii anında kafama dank etti tıklar tıklamaz yani haliyle site üstünde hiçbir aktivitede bulunmadım. Virüs yemiş miyimdir ya da bunu bilemeyiz ve kontrol etme şansım var mıdır? Eğer kesin bir bilgi alabileceğim bir uygulama / mecra yoksa, telefonu sıfırlamalı mıyım komple?
1. fotoğraf: Gelen mail.
2. fotoğraf: Tıkladığımda gönderdiği site. (tekrar belirteyim, burada hiçbir aksiyonda bulunmadım)
Umarım rahatça çözebileceğim bir konudur, bilgisi olan arkadaşların yönlendirmesini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IOS 1.jpeg
    IOS 1.jpeg
    43,2 KB · Görüntüleme: 51
  • IOS 2.jpeg
    IOS 2.jpeg
    25,6 KB · Görüntüleme: 55
İndirilebilir bir şey yoksa sorun yok aynı şekil herhangi bir hesabınızı girmediyseniz problem yok.
Teşekkür ederim, bende böyle düşünüyorum ama kesinliğinden pek emin değilim. Umarım daha fazla cevap alabilirim de biraz rahatlarım. Dediğim gibi sadece verify kısmına tıkladım sonra hiç bir aksiyona girmedim.

Teşekkür ederim, bende böyle düşünüyorum ama kesinliğinden pek emin değilim. Umarım daha fazla cevap alabilirim de biraz rahatlarım. Dediğim gibi sadece verify kısmına tıkladım sonra hiçbir aksiyona girmedim.

Verify dedikten sonra herhangi bir şey indirmedi değil mi? İçiniz rahat olabilir bir şey indirmeyip verify dedikten sonra herhangi bir hesap bilgisi girmediyseniz problem çıkmaz. Ama dediğiniz gibi birkaç arkadaş daha yazarsa içiniz daha rahat olabilir. Tek cevap biraz da olsa endişe uyandırabilir.

Verify dedikten sonra herhangi bir şey indirmedi değil mi? İçiniz rahat olabilir bir şey indirmeyip verify dedikten sonra herhangi bir hesap bilgisi girmediyseniz problem çıkmaz. Ama dediğiniz gibi birkaç arkadaş daha yazarsa içiniz daha rahat olabilir. Tek cevap biraz da olsa endişe uyandırabilir.
Aynen dostum hiçbir şey yapmadım. Zaten tıklar tıklamaz farkettim, yoğun bir durumdaydım o an boşluğuma geldi. Bende tamamen dediklerinize katılıyorum ama bilmediğim siber saldırı felan varsa artık :D İndirme yapılmadı, bir şeye tıklanmadı. 1.ekrandaki verify tıkından sonra aksiyon yapmadım hiç direk kapadım zaten siteyi.

Geri
Yukarı