Telefon satarken sıfırlama yapma

AkutonAyaz

Centipat
Cihazımı 2. ele satacağım. Her şeyin silinmesini istiyorum. Ayarlarda fabrika ayarlarını sıfırlaya basınca işlem tamamlanır mı? Yani başka yapmam gereken bir şey var mı?

Cihazımı 2. ele satacağım. Her şeyin silinmesini istiyorum. Ayarlarda fabrika ayarlarını sıfırlaya basınca işlem tamamlanır mı? Yani başka yapmam gereken bir şey var mı?
Fabrika ayarları tam anlamıyla sıfırlamıyor diye biliyorum androidlerde ses açma güç düğmesi ve orta düğme basılarak açılan menüde factory data reset yapılıyordu sanırım.

Fabrika ayarları ile sıfırlarsan bazı şeyleri geri getirme olasılığı var hard reset atman lazım ses açma güç düğmesi ve orta tuşa basılı tutarak yapılan bir şey YouTube'da detaylı anlatım videoları var izleyerek yapabilirsin.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki recovery'ye girip sıfırlamak hiç bir şeyi değiştirmez. Zaten fabrika ayarlarına sıfırladığınızda ilk recovery açılır, daha sonra oradan sıfırlama komutu verilir. Hard reset vs. boş işler bunlar. Nasıl yaptığınız önemsiz.

Cihazı sıfırladıktan sonra Disk Digger indirip tarama yapın, fotoğraf çıkarsa silin. Ekstra olarak yapmanız gereken pek bir şey yok.

Ek olarak bunları yapabilirsiniz:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı