Telefon ve derin dondurucu

Fettah

Hectopat
Daha fazla  
Millet derin dondurucuda telefonumu 1 ya da 2 dk bekletsem oksitlenir mi ya da belirli seviyesi var mı, yoksa derin dondurucuya koymak hepten mi zararlı bir şey açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Koymayın kesinlikle. Nem yoğuşur, oksit yapabilir. Hızlı soğuma bütün donanımlar üzerinde de zararlıdır.

Peki hocam soketi ya da şarj aletini oksitlendigini nasıl anlarız ve oksitlenemeyi nasıl çözeriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın öyle bir hataya düşmeyin özellikle ısındıysa sıcak soğuk ani değişimi nem yapar o da oksitlenmeye sebep olabilir.

Derin dondurucu zararlıdır, beton gibi soğuk yerlere doğrudan temas edecek şekilde bırakılabilir, sıcak her zaman soğuk tarafa gider.

Ben yapmıştım bişey olmadı ama bir defa yaptım sonrasında telefonu camın dışına mermere koyuyodum 2-3 dakikaya soğuyodu bu yaz günlerinde hava bu kadar sıcakken elimle tutamayacağım kadar ısınıyor telefon. Ama bunu gece yapıyordum, gündüz işe yarar mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı