Telefona gelen Metin2 SMS'lerinden nasıl kurtulabilirim?

RSLNBOSS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Bana 2021 yılından beri sürekli olarak Sport Metin2'den SMS geliyor. Başka hiçbir yerden gelmedi. İşte bir mesaj ve ardından da iptal yaz Game 4609 falan bir şeyler anlamadım. En sonunda (362)'li saçma bir numaradan yine bir mesaj attılar ve yine iptal için red yaz gönder diyordu tak etti yazdım gönderdim. İlk sorum bu mesajlardan nasıl kurtulabilirim? İkincisi de o numaraya red yazıp göndermem bir sorun teşkil eder mi? Teşekkürler:)

Son düzenleyen: Moderatör:
SMS tipine göre değişir. Anlattığından kayda değer bir bilgi edinemiyorum ben.
Mesajı olduğu gibi alıntı olarak paylaşır mısın?

Hısstt uyudun mu?

Sportmt2 75.000 TL kazandırmaya gelıyor. Cuma 21:00'da senı aramızda gormek ısterız.
metin2sitesinin adresi iptal yaz Game 4609 B045
Sürekli atılan mesaj bu bir de:

Özledın mı?

Sportmt2 75.000 TL ödül dagıtıyor cuma 21:00'da açılıyor kayıt ve ındırmeler aktıf geç kalma!
metin2sitesinin adresi
Iptal ıçın red yaz göndr
Başka bir numaradan bu mesaj atıldı red yazıp gönderdim ama ne olur bilmiyorum.

Kurtulamazsın kardeşim.

Hocam zaten aslında sorun da orada değil 2021'den beri alıyorum bu mesajları ama red yazıp gönderdiğim için oradan bir sorun çıkar mı onu merak ettim.

Son düzenleme:
Hısstt uyudun mu?

Sportmt2 75.000 TL kazandırmaya gelıyor. Cuma 21:00'da senı aramızda gormek ısterız.
metin2sitesinin adresi iptal yaz Game 4609 B045
Sürekli atılan mesaj bu bir de:

Özledın mı?

Sportmt2 75.000 TL ödül dagıtıyor cuma 21:00'da açılıyor kayıt ve ındırmeler aktıf geç kalma!
metin2sitesinin adresi
Iptal ıçın red yaz göndr
Başka bir numaradan bu mesaj atıldı red yazıp gönderdim ama ne olur bilmiyorum.

Hocam zaten aslında sorun da orada değil 2021'den beri alıyorum bu mesajları ama red yazıp gönderdiğim için oradan bir sorun çıkar mı onu merak ettim.
Sorun olmaz hocam size mesaj atan yüzlerce numara var ve birini engellemişsiniz sanırım red yazarak.

Mesajı alıntı olarak gönderin diyorum, mesaj olarak değiştirerek gönderiyorsunuz.

B045 göndermiş. Buradan firmayı bulup bana mesaj atmayın diyorsunuz. Adamlar kendince sistem bile yapmış. Mesaj başlığının ne olduğunu anlatmama gerek yoktur diye umuyorum. Mesajı paylaşmakta zorluk çektiniz ama bunda zorluk çekmezsiniz umarım.
Engelleme ile çözülecek iş değil. Farkı numaradan atıp dururlar. Bir firmanın çok numarası oluyor.

Mesajı alıntı olarak gönderin diyorum, mesaj olarak değiştirerek gönderiyorsunuz.

B045 göndermiş. Buradan firmayı bulup bana mesaj atmayın diyorsunuz.
Engelleme ile çözülecek iş değil. Farkı numaradan atıp dururlar. Bir firmanın çok numarası oluyor.

Maalesef kullanmayı bilmiyorum hocam kusura bakmayın, 0(362)'li numaradan atılan mesaj, bu numara da onların numaralarından biri mi?

Numara listelerini paylaşmıyorlar.
Sonunda BXXX bulunan mesajları bu şekilde engelleyebilirsin. Sen iptal isteği göndermene rağmen hala gönderirlerse savcılığa gidersin.

Firmanın bir sürü numarası olacağı için sen birini engellesen yarın gelecek toplu SMS başka numaradan gelebilir, bu da tekrar engellemekle uğraşman anlamına gelir. Düzgün çözümü varken gerek yok.

Sonunda BXXX yoksa kural tanımazlar. Devletin yürütme ile ilgilenen kısımları işlerini düzgün yapsa böyle şeyler olmazdı. Bunlara karşı tek başınasın.

Numara listelerini paylaşmıyorlar.
Sonunda bxxx bulunan mesajları bu şekilde engelleyebilirsin. Sen iptal isteği göndermene rağmen hala gönderirlerse savcılığa gidersin.

Firmanın bir sürü numarası olacağı için sen birini engellesen yarın gelecek toplu SMS başka numaradan gelebilir, bu da tekrar engellemekle uğraşman anlamına gelir. Düzgün çözümü varken gerek yok.

Sonunda bxxx yoksa kural tanımazlar. Devletin yürütme ile ilgilenen kısımları işlerini düzgün yapsa böyle şeyler olmazdı. Bunlara karşı tek başınasın.

Anladım hocam teşekkür ederim. Ben o 0(362)'li numaraya red yazıp gönderdiğim için (normalde de yapmadığım bir şey olunca) Bxxx'li yoktu endişelendim bir sormak istedim.

Geri
Yukarı