Telefona göre maddi durum analizi yapanlar

S6'yı 500 TL, s8i 720 TL, S8 Plus'u 1000 TL'ye aldım, Türkiye de bunlar para bile değil, adam gelmiş bana zengin diyor, ee babuş ben 5 yıl XA1 Ultra kullandım sarı renginden tiksindim o telefon yüzünden ben, yaşıtım adam yurt dışında 1300 dolara iPhone 12 alıyor ben kırık dökük S8 alıyorum kullanmaya çalışıyorum, adamın elinde J4 var diyor ki cebinde telefonun var ekonomi iyi J4 kanka kendine hayrı yok o telefonun,

Böyle salakları kafaya takmaya bile gerek yok aslında ama ne yazık ki her yerdeler.

Dünyadaki en mantıksız tartışma konusu telefona göre maddi durum analizi yapmak. Bir insan nasıl araba alırken kriterleri varsa telefon alırken de kriterleri vardır.

Telefonun bendekı karsılıgı pil pil hangisi uzun kullanım sunuyorsa NFC'cı varsa benım ıcın en ıyı telefon odur is geregi.

Evet öyle, dış cam değişiyorsa kırılınca ekran fiyatının 3'te 1ine değiştirir devam edersin.

Xz ile dalga geçen insan maymundur bu arada, tek bir kral varsa o da Sony'dir.

S7 nasıl kral idare ediyor mu? Bende bir ara almayı düşünüyorum koleksiyon yapacağım.

O yine iyi, otobüsteyken bir kız gördüm elinde iPhone 6 var film izlemeye çalışıyor, yol boyu güldüm ekranı göremiyor garibim.

Xiaomi asla alacağım bir telefon değil ya, S8 yerine hala güncelleme alan bir Xiaomi alabilirdim ama yok bana Premium hissiyatı vermiyor, S8 veriyor ve zamanının amiral gemisi.

Hocam şimdilik bir sikintisi yok S7 (önceki kullanıcı kaynakli) biraz AMOLED yanigi var onun disinda WhatsApp falandir dogru duzgun hesabimda yok ara sira YouTube giriyorum. Eğer olurda elinizden cikartip bir telefon bakmayi susunuyorsaniz S10e olabilir. Ben A52 alacaktım(ailem destek çıkacaktı. Daha sonra ilk donem yurta gidiyordım, sözler yalan oldu falan en son J4 elimde çok zor durumdaydı. Ondan S7 alma kararına vardım. Lisedeyken bende biraz ukte kalmıştı" abi çok iyi tel param olsun alacağım" falan muhabbeti derken bugünlerde kullanabiliyorum. Okulda tahtayı çekerken ki kalitesi güzel, gün ışığında da iyi iş görüyor(2500-3000 TL fiyatındaki telefonlara bin basar) S10e deme sebebim de küçük telefon elime daha kolay geliyor taşıması kolay biraz da küçük elli olduğumdan öyle diyorum. (kısaca koleksiyonluk değil de performanslı en az 3 yıl götürebilecek bir kapasitede S10e diye düşünüyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dayıların lüks dediği telefonlar genellikle Huawei y5 redmi 7a tarzındaki telefonlar oluyor.
Ama iPhone 11'i olanlar için diyecek bir sözüm yok. Onlar hak ediyor.

Hocam şimdilik bir sikintisi yok S7 (önceki kullanıcı kaynakli) biraz AMOLED yanigi var onun disinda WhatsApp falandir dogru duzgun hesabimda yok ara sira YouTube giriyorum. Eğer olurda elinizden cikartip bir telefon bakmayi susunuyorsaniz S10e olabilir. Ben A52 alacaktım(ailem destek çıkacaktı. Daha sonra ilk donem yurta gidiyordım, sözler yalan oldu falan en son J4 elimde çok zor durumdaydı. Ondan S7 alma kararına vardım. Lisedeyken bende biraz ukte kalmıştı" abi çok iyi tel param olsun alacağım" falan muhabbeti derken bugünlerde kullanabiliyorum. Okulda tahtayı çekerken ki kalitesi güzel, gün ışığında da iyi iş görüyor(2500-3000 TL fiyatındaki telefonlara bin basar) S10e deme sebebim de küçük telefon elime daha kolay geliyor taşıması kolay biraz da küçük elli olduğumdan öyle diyorum. (kısaca koleksiyonluk değil de performanslı en az 3 yıl götürebilecek bir kapasitede S10e diye düşünüyorum)

Laptopumu satıyorum satıldığı zaman bulabilirsem direkt S10 Plus alacağım zaten, S10e yorumlarına bakmıştım herkes bataryasından şikayetçiydi.

Telefonun bendekı karsılıgı pil pil hangisi uzun kullanım sunuyorsa NFC'cı varsa benım ıcın en ıyı telefon odur is geregi.

POCO modelini XX NFC diye çıkarıyor çok utanç verici, 25 yıllık Sony'de bile NFC var görende sanacak ki çok zor teknoloji modele yazmak nedir?

Laptopumu satıyorum satıldığı zaman bulabilirsem direkt S10 Plus alacağım zaten, S10e yorumlarına bakmıştım herkes bataryasından şikayetçiydi.

POCO modelini XX NFC diye çıkarıyor çok utanç verici, 25 yıllık Sony'de bile NFC var görende sanacak ki çok zor teknoloji modele yazmak nedir?

Bulmak kolay olur 😂😂😂

İnşallah alıcı çıkarda hocam S10 Plus sahibi olursunuz. Ben batarya tarafında çok takılmıyorum çünkü genel olarak telefonda fazla bir şey yapmadığım için. En kötü yeni batarya taktırır yoluma devam ederim. Düşük orta seviye telefon kullanmak çok kötü bir şey.

İnşallah alıcı çıkarda hocam S10 Plus sahibi olursunuz. Ben batarya tarafında çok takılmıyorum çünkü genel olarak telefonda fazla bir şey yapmadığım için. En kötü yeni batarya taktırır yoluma devam ederim. Düşük orta seviye telefon kullanmak çok kötü bir şey.

Evet haklısın, 2 kuruş fazla verir eski amiral gemisi alırım daha mantıklı, bu gidişle satamayacağım gibi 4 yazmışım 2 teklif ediyor, 2ye anakartını alamaz.

200 dolar altı telefonların Türkiye'de ayrıca yüksek vergilendirilmesi. Telefonlara kredi kartı taksit imkanının hiçbir şekilde olmaması. Yurt dışından eş dost akrabayla getirilen telefonların IMEI kayıt ücretinin aşırı yüksek olması. 7 yıl kullanılmayan telefonların IMEI'nin kapatılması.
Telefon lüks mü yoksa ihtiyaç mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı