Telefoncudan açılmış kutulu sıfır telefon alınır mı?

Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Telefon alacağım fakat TT gibi bayilerden almak istemiyorum, çünkü telefon ayıplı, hatalı, kusurlu çıkarsa (ki çıkabiliyor, elektronik cihaz bunlar(iyi bir şekilde tecrübe ettim)) 21 iş günü bekletiyorlar(ağaç ediyorlar) Annemin telefoncu bir arkadaşı var, iyi bir insan olduğunu söylüyor, güveniyor, oradan alalım diyor. Gittik bugün, istediğim telefon açılmış kutuda vardı, 0 dedi, neden açtınız? dedim, yanlış hatırlamıyorsam; müşteriler görmek istiyor, göstermelik gibi bir şey dedi. Ben de bir düşüneyim dedim. Sizce alınır mı? Baktığım kadarıyla telefonda fiziksel olarak bir şey yoktu, yazılımsal olarak da, yani kullanırken de bir sıkıntı yoktu. Bu arada 2 yıl garantili ve faturalı. Alınır mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tanımadan konuşmak istemem ancak hiçbir telefoncu müşteriler görsün diye kutuyu açmaz. Açar telefonundan videosunu gösterir ama o riske girmez. Birisi alıp iade etmiş olabilir. Şahsen almayı tercih etmezdim.
Mantıklı düşünürsek, şahsen ben telefoncu olsam ürünü iade almam. Ayriyeten fatura kesiyor, nasıl birisi kullanıp iade etmiş olabilir hocam? 2 yıl garantili ve faturalı demişim, yanlış anlama ihtimalinize karşın; 2 yıl garantili olacak ve fatura kesilecek dendi.
Tanımadan konuşmak istemem ancak hiçbir telefoncu müşteriler görsün diye kutuyu açmaz. Açar telefonundan videosunu gösterir ama o riske girmez. Birisi alıp iade etmiş olabilir. Şahsen almayı tercih etmezdim.
Mantıklı düşünürsek demişim yanlış anlaşılma olmasın, mantıksızsınız demek istemedim kesinlikle :)

İnsanın aklına türlü çakallıklar gelebiliyor. Fatura kesilecekse IMEI numarasından, faturadaki ürünle teslim edilen ürünün aynı olduğundan emin olmalısınız. Yoksa fatura kestiği sıfır cihazı vermeyip elindeki açık kutuyu iteleyebilir. Tedbir almakta fayda var, dikkatsiz müşterilere pek acımıyor maalesef esnafımız.

Yeni konular

Geri
Yukarı