Telefoncunun taktığı iPhone SE 2016 bataryası orijinal mi?

Remazan

Centipat
Arkadaşlar kolay gelsin bir sorum var: iPhone SE 2016 telefonumun bataryasının eskimesi üzerine bataryayı bir telefoncuda değiştirdim. Bataryanın orijinal olduğunu söylüyor. Ama şarjı 7-8 bulmadan telefon tıkanıyor. Sizce bu batarya orijinal mi yoksa adam mı kazıklıyor?

Oğuzhan Necip Şahin

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
18
Yer
Bursa, Türkiye
Yüksek ihtimalle orijinal bir batarya değil. 1. kalite replika ya da sertifikalı olarak üretilmiş iPhone bataryalarından bir tanesidir. Apple'a ait bir bataryayı başka hiçbir yerde taktıramazsınız. Sadece uygun iPhone bataryası ya da sertifikalı ürün takılır o kadar.

kino

Terapat
Makaleler
34
Tabii ki orijinal değil. En iyi ihtimalle kaliteli bir yan sanayi takıp orijinal demiştir çünkü telefoncular iyi bataryaları orijinal diye adlandırırlar, en kötü ihtimalle de en dandiğini takıp seni ürkütmemek için yalan söylemiştir.

VENGEANCE ANGEL

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pursaklar/ANKARA
Arkadaşlar kolay gelsin bir sorum var: iPhone SE 2016 telefonumun bataryasının eskimesi üzerine bataryayı bir telefoncuda değiştirdim. Bataryanın orijinal olduğunu söylüyor. Ama şarjı 7-8 bulmadan telefon tıkanıyor. Sizce bu batarya orijinal mi yoksa adam mı kazıklıyor?
Sizin modeliniz için varsa DeJi marka batarya öneririm.

Keyzarin

Picopat

Değildir.

Yukarı