Telefonda düzenli olarak çıkan virüsler

Code cleaner

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Altta koymuş olduğum resimdeki virüs tipini her gün 5 adet falan siliyorum. Sorun şu ki sildikten sonra saatler sonra 1 adet, 3 adet olarak vs. tekrar türüyorlar. Yaklaşık 1 haftadır bu illetten kurtulamadım. Malwarebytes, Kaspersky, ESET vs. hepsi ile tam tarama yaptım hepsi virüsü algılayıp siliyor ama virüs tekrar geri geliyor. Sonra tekrar tarama ile siliyorum, bu şekilde bir kısır döngüye girdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_20210128-110250.jpg

Arkadaşlar herkese merhaba. Altta koymuş olduğum resimdeki virüs tipini her gün 5 adet falan siliyorum. Sorun şu ki sildikten sonra saatler sonra 1 adet, 3 adet olarak vs. tekrar türüyorlar. Yaklaşık 1 haftadır bu illetten kurtulamadım. Malwarebytes, Kaspersky, ESET vs. hepsi ile tam tarama yaptım hepsi virüsü algılayıp siliyor ama virüs tekrar geri geliyor. Sonra tekrar tarama ile siliyorum, bu şekilde bir kısır döngüye girdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 855789

Android de virüsden kurtulmak biraz zor. Hard reset kesin çözüm yedekleyebilirseniz yedekleyin.

Android de virüsden kurtulmak biraz zor. Hard reset kesin çözüm yedekleyebilirseniz yedekleyin.
Maalesef telefona format atamam. Pek bilgim de yok zaten.
Telefonunuza herhangi bir crack, apk vb. indirdiniz mi?
Hocam yok, hatta o kadar çok şey sildim ki telefondan bu illet yüzünden. Hala da çıkmaya devam ediyor.
Virüslü dosyayı çalıştırmazsanız, virüs olmaz.
Android işletim sistemlerinde böyledir.
Playstore veya herhangi okul dosyalarından da bulaşacağını sanmıyorum. Valla bulamadım gitti nereden geldiğini. Çok fazla da şey sildim.

Hocam.
1 - Format.
2 - En son bu olay ne zaman olduysa o zamanki uygulamayı silin.
[2. pek tavsiye edilmez hesap çalınabilir (kişisel)]
Maalesef telefona format atamam. Pek bilgim de yok zaten.

Hocam yok, hatta o kadar çok şey sildim ki telefondan bu illet yüzünden. Hala da çıkmaya devam ediyor.

Playstore veya herhangi okul dosyalarından da bulaşacağını sanmıyorum. Vallahi bulamadım gitti nereden geldiğini. Çok fazla da şey sildim.

Format işlemi çok basit hocam.
Ayarlardan Yedekle'ye girin çıkıyor. (Tam ismini hatırlayamadım)

Eki Görüntüle 855789
Hocam trojan girmiş ve antivirüs onu silemiyor. Format dışında fazla bir çözümü yok.

Hocam.
1 - Format.
2 - En son bu olay ne zaman olduysa o zamanki uygulamayı silin.
[2. pek tavsiye edilmez hesap çalınabilir (kişisel)]

Format işlemi çok basit hocam.
Ayarlardan Yedekle'ye girin çıkıyor. (Tam ismini hatırlayamadım)
Anladım hocam. Teşekkür ederim bilgi için.
.crdownload dosyası tamamlanmayan indirmelerde oluşur. Tarayıcınızda durdurulmuş, iptal edilmiş indirme var mı? Onu silin.
Hocam ben indirmediğim halde güncelleme.apk diye bir dosya bitmiş ama indiriliyor şekilde gözüküyordu gerçekten. Hemen çarpıya bastım iptal ettim. Bu nasıl olabilir.
Hocam trojan girmiş ve antivirüs onu silemiyor. Format dışında fazla bir çözümü yok.
Anladım hocam 😞. Teşekkür ederim.

Hocam ben indirmediğim halde güncelleme.apk diye bir dosya bitmiş ama indiriliyor şekilde gözüküyordu gerçekten. Hemen çarpıya bastım iptal ettim. Bu nasıl olabilir.
Trojan girmiş olabilir. Bilmediğiniz program indiriyorsa eğer. İnternetten hangi .apk dosyasını kurdunuz son zamanlarda?

Geri
Yukarı