Çözüldü Telefonda Windows 7 çalıştırılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
'Windows 7 kurulu telefon' videolarina denk geldim merak ettim teknik bilgim fazla yok sorum şu;

Bir SSD var bunda Windows 7 veya Windows 10 kurulu olsa bunu telefonu ekran olarak kullanarak Windows'u kullanabilir miyiz?
Merak ettim.

Maalesef hayır ancak çok RAM'i olan ve güçlü işlemcisi olan telefonlarda vm aracılığıyla Windows 7 çalıştırabilirsiniz.

Hayır, mobil işlemciler ile PC işlemcileri aynı değil maalesef. Çalıştıramazsınız. Ancak Limbo PC Emulator kullanarak çalıştırabilirsiniz. Tabii telefonun güçlü olması lazım.

İşlemci mimarisi nedeniyle "native"(doğal yollarla) şu anlık pek mümkün değil. Çoğu telefon ARM mimarisinde çalışırken çoğu bilgisayar da x86 mimarisinde çalışır.

Sanal makineler(VM'ler) işlevsel bir çözüm olsa dahi herhangi bir telefonun Windows 7'yi kaldıracağını sanmıyorum. Belki Windows XP'yi sanal makineyle açarsınız, o da belki.

'Windows 7 kurulu telefon' videolarina denk geldim merak ettim teknik bilgim fazla yok sorum şu;

Bir SSD var bunda Windows 7 veya Windows 10 kurulu olsa bunu telefonu ekran olarak kullanarak Windows'u kullanabilir miyiz?
Merak ettim.

Hayır, ekran olarak kullanamazsınız ama Windows 7 yükleyebilirsiniz.

Maalesef hayır ancak çok RAM'i olan ve güçlü işlemcisi olan telefonlarda vm aracılığıyla Windows 7 çalıştırabilirsiniz.
Peki ben bilgisayar almak yerine bir windows sunucusu alıp normal bilgisayarmış gibi telefondan veya tv'den kullanabilirmiyim ?
Yani belgeler resimler vs kaydettim ertesi gün actim hepsi ayni duruyor sadece kira parasi oduyorum.
Laptop tasimama gerek yok telefondan acip baglaniyorum hop windowstayim
Var mi boyle birsey ?

İşlemci mimarisi nedeniyle "native"(doğal yollarla) şu anlık pek mümkün değil. Çoğu telefon ARM mimarisinde çalışırken çoğu bilgisayar da X86 mimarisinde çalışır.

Sanal makineler(vm'ler) işlevsel bir çözüm olsa dahi herhangi bir telefonun Windows 7'yi kaldıracağını sanmıyorum. Belki Windows XP'yi sanal makineyle açarsınız, o da belki.

Yok, ben Vista açmıştım ama 7'yi bilmem.

Peki ben bilgisayar almak yerine bir Windows sunucusu alıp normal bilgisayarmış gibi telefondan veya TV'den kullanabilir miyim?
Yani belgeler resimler vs kaydettim ertesi gün açtım hepsi ayni duruyor sadece kira parasi oduyorum.
Laptop tasimama gerek yok telefondan acip baglaniyorum hop windowstayim.
Var mi boyle bir şey?

Evet kullanabilirsiniz. Veya evinizde Windows PC varsa TeamViewer ile İstanbul'daki bilgisayara Adana'dan bile bağlanabilirsiniz.

Peki ben bilgisayar almak yerine bir Windows sunucusu alıp normal bilgisayarmış gibi telefondan veya TV'den kullanabilir miyim?
Yani belgeler resimler vs kaydettim ertesi gün açtım hepsi ayni duruyor sadece kira parasi oduyorum.
Laptop tasimama gerek yok telefondan acip baglaniyorum hop windowstayim.
Var mi boyle bir şey?

Var, fakat öyle laptop gibi kullanamazsınız çünkü telefonunuz birr bilgisayar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı