Çözüldü Telefonda Windows 7 çalıştırılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Peki ben bilgisayar almak yerine bir windows sunucusu alıp normal bilgisayarmış gibi telefondan veya tv'den kullanabilirmiyim ?
Yani belgeler resimler vs kaydettim ertesi gün actim hepsi ayni duruyor sadece kira parasi oduyorum.
Laptop tasimama gerek yok telefondan acip baglaniyorum hop windowstayim
Var mi boyle birsey ?
Elbette. Buna VDS deniyor. Microsoft Remote Desktop uygulamasıyla bağlanabilirsiniz ayrıca. Kendi kullandığım VDS şirketi bu mesela, bu makinelerden Minecraft sunucusu hostluyorum;

Internet gerektiğini söylememe gerek yok herhalde :D

Ya TeamViewer'da bilgisayarin acik olmasi gerekiyor sürekli ben il disinda oluyorum. 10 gün 15 gün laptop zaten.
Online olarak bulut bir Windows'u nereden kullanabilirim peki?
Yani Online bilgisayarim olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kullanabilirsiniz. Veya evinizde Windows PC varsa TeamViewer ile İstanbul'daki bilgisayara Adana'dan bile bağlanabilirsiniz.
Eğer kişi kendi bilgisayarını bağlayacaksa Parsec'de kullanabilir. TeamViewer, AnyDesk veya RDP'ye göre çok çok daha akıcı.

Hatta birkaç şehir ötedeki arkadaşımla oyun dahi oynayabiliyorum, ortalama 20-30ms pingle bağlanıyor cihazıma. Cidden muazzam bir şey bu. Yalnız yazılım renderı desteği yok sanırım, en azından düşük de olsa bir seviye ekran kartı ister.

Ya TeamViewer'da bilgisayarin acik olmasi gerekiyor sürekli ben il disinda oluyorum. 10 gün 15 gün laptop zaten.
Online olarak bulut bir Windows'u nereden kullanabilirim peki?
Yani Online bilgisayarim olacak.
VDS şirketleri hakkında araştırma yapabilirsiniz hocam, yukarıya ben kendi kullandığımın bağlantısını da ekledim.

Elbette. Buna VDS deniyor. Microsoft remote desktop uygulamasıyla bağlanabilirsiniz ayrıca. Kendi kullandığım VDS şirketi bu mesela, bu makinelerden Minecraft sunucusu hostluyorum;

Internet gerektiğini söylememe gerek yok herhalde :D

Tamam buradan şimdi kiraladim işte VDS diyelim.
Ben kaydettim belge vs.
Oturumu ertesi gun açtım hepsi ayni yerinde duruyor yani dogru muyum hocam?
Telefondan baglaniyorum.
İnternet sorun değil.

Tamam burdan şimdi kiraladim işte vds diyelim
Ben kaydettim belge vs
Oturumu ertesi gun actim hepsi ayni yerinde duruyor yani dogrumuyum hocam
Telefondan baglaniyorum
İnternet sorun değil
Evet, dosyalar durmaya devam ediyor. İsterseniz program da yükleyebilirsiniz, hatta bunların ekran kartlı versiyonları da var - tabi biraz daha pahalı ama olsun - onlarda oyun dahi kurabilirsiniz.

Evet, dosyalar durmaya devam ediyor. İsterseniz program da yükleyebilirsiniz, hatta bunların ekran kartlı versiyonları da var - tabi biraz daha pahalı ama olsun - onlarda oyun dahi kurabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

Hayır neden böyle şeyler yazıyorsun anlamıyorum.
500 km yol giderken alt tarafı bir Chrome masaüstü işlemleri ve belge için laptopla niye uğraşayım?
Zaten Microsoft surface almayi dusunuyorum ileride laptopla ugrasilmiyor artik.

Siz doğru düşünmüssünüz hocam zaten öbür arkadaşların dediği gibi kullanabilirsiniz, fakat bir laptop kadar akıcı olmaz tabii ki de ama yani yine bazı günlük işlemlerinizi yapabilirsiniz.

'Windows 7 kurulu telefon' videolarina denk geldim merak ettim teknik bilgim fazla yok sorum şu;

Bir SSD var bunda Windows 7 veya Windows 10 kurulu olsa bunu telefonu ekran olarak kullanarak Windows'u kullanabilir miyiz?
Merak ettim.
Buyrun kendimden örnek vereyim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı