Telefondan Wi-fi Hotspot Yaparak Battlefield 4 Oynamak

Herkese merhaba arkadaşlar.

Hemen konuya geçelim. Tam Battlefield 4 oynayacakken internette oluşan bir sorundan dolayı internet kesildi. Normade bırakıp oynamazdım ama hem denemek için hem de sizlerle deneyimlerimi paylaşmak için iPhone’umun internetini Playstaion 3 ile paylaşıp internete bağlandım.

image157.jpg

Aslında bu büyük bir kumar gibi görünüyor, çünkü aylık 2 gb internet hakkım var ve bunun hepsinin anında bitmesi olası. Sonuçta her dakika veri alış-verişi yapılacak. Ayrıca bunun yanında getireceği performans ve LAG sorunları da cabası olacak.

Eşleşme tamalandıktan sonra saate ve mevcut internet kotama bakıp online BF4 oynamaya başladım. İlk olarak performans şaşırtıcı derecede iyiydi. Çatışmanın en yoğun olduğu ve çok hızlı hareket etmenin gerektiği Team Deathmach bölümünü seçtim özellikle. En ufak bir gecikme, lag ya da performans sorunu olmadı. 25 Mbps Superonline ağımda nasıl oynanıyorsa Vodafone 3g üzerinden de aynı şekilde oynandı. Hatta bir ara oyuna dalıp telefonun 3g’si ile bağlandığımı bile unuttum :) Aşağıda Vodafone internetimin hız testlerini görebilirsiniz.

image159.jpg

Gelelim işin ikinci kısmı olan kota bölümüne. Tam 20 dakika boyunca oyunu oynayıp, 20 dakikanın sonunda bıraktım. Resimde de göreceğiniz üzere 1.56 gb kalan mevcut paketim 20 dakika sonunda 1.55 gb kalmıştı
icon_smile.gif
bu sonuç da bence şaşırtıcı derecede iyiydi.

image158.jpg

Sonuç;
Telefonunuzun 3g’sini kullanarak sorunsuz online oyun oynayabilirsiniz ve bu sırada kotanızdan da çok şey kaybetmemiş olursunuz. Tabi benim yaptığım bu test şehir merkezinde ve internetin çok iyi çektiği bir noktada yapıldı.

Umarım faydalı olabilmişimdir. Teşekkürler.

Konu için teşekkürler. Bir sorum olacaktı G 430'dan memnun musunuz?
Konsolda sadece stereo olarak kullanılabiliyor ama tatmin ediyor. Esas PC'de kullanacaksanız işte o zaman çok daha güzel. Çünkü yanında USB ses kartı veriliyor ve bu kart sayesinde 7.1 surround desteği kazanıyor kulaklık. Rage oyununda denedim ve gerçekten sesin geldiği yeri nokta atış tahmin etmenizi sağlıyor. Bu konuyla ilgili sitede incelemem mevcut.

Logitech G430 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi bu linkten daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak memnunum ama.

Windows güncellemelerini kapatmak iyi bir fikir gibi geldi bana yoksa 1 gb paketi tüketmen en fazla 1 saat.
Ben konsolda kullandığım için öyle bir sorun olmuyor. Ama PC'de kullanacaksanız kesinlikle güncellemeler kapalı tutulmalı.

Ben normal internetimle 8 Mbps download hızına ulaşamıyorum, sen telefondan 19 yapıyorsun. Bu işin sırrını açıklayın, lütfen! :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı