Telefonlardaki Çentik Muhabbeti

FearlyGhost

Hectopat
Makaleler
2
Biliyorsunuz ki iPhone X çentik muhabbetini ortaya koymuştu. Android telefonlar her ne kadar bir yerleriyle gülse de artık Android telefonlarda bile çentik görmeye başladık. Sizce çentikli telefonlar nasıldır? Tasarımı hoşunuza gidiyor mu? Ben hiç deneyimlemedim siz deneyimlemişsinizdir belki diye soruyorum. Seviyor musunuz yoksa olmaz olsun böyle şey mi diyorsunuz? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone X'de çentik hiç de güzel optimize edilmemiş. Meşhur saat durumu var, saat çentikte kalınca gözükmemesi vs. Zaten çoğu uygulama ve videoda çentik ekran devre dışı kalıyor. Diğer çentikli telefonlarda da stabil çalışmadığına inanıyorum. Ayrıca çentik ekran çok da önemli değil. Tasarımı da bozuyor.

Çok büyük bir şey değil. İlk başta rahatsız edici geliyor ama sonra sanki doğal bir şey gibi kabullenip devam ediyorsun. Seviyor veya sevmiyor değilim. Çok rahatsız edici değil sadece. Ama dalga geçen Android markalarının sonraki modellerinde kopyalayıp çentik kullanmalarını seviyorum. Beni güldürüyor:)

Biliyorsunuz ki iPhone X çentik muhabbetini ortaya koymuştu. Android telefonlar her ne kadar bir yerleriyle gülse de artık Android telefonlarda bile çentik görmeye başladık. Sizce çentikli telefonlar nasıldır? Tasarımı hoşunuza gidiyor mu? Ben hiç deneyimlemedim siz deneyimlemişsinizdir belki diye soruyorum. Seviyor musunuz yoksa olmaz olsun böyle şey mi diyorsunuz? Düşüncelerinizi bekliyorum.
Yanlız ilk önce çentiği Essential Phone yaptı ama ülkemizde bilinmediği için yine Apple yaptı zannediliyor. Bana sorarsan çentik gereksiz şimdi sonsuz ekran, ve motorlu kamera olayı var bunlar daha iyi.

Bence çok çirkin oluyor çentikler ya. Bütünlüğü bozuyor. Ben sevmiyorum. Yapıyorlarsa tamamen çentiksiz yapsınlar [emoji16]

Yanlız ilk önce çentiği Essential Phone yaptı ama ülkemizde bilinmediği için yine Apple yaptı zannediliyor. Bana sorarsan çentik gereksiz şimdi sonsuz ekran, ve motorlu kamera olayı var bunlar daha iyi.
Bak bunu bilmiyordum söylediğin iyi oldu. Millet anlaşılan çentik muhabbetini hiç beğenmemiş. Mi A2 Lite alacaktım vazgeçsem mi acaba? (Çentikli)

Çentik var diye boşuna para vermeye gerek yok, şu an bir çok uygulamada desteği yok ve sadece ana menüde görünüyor. Samsung'un sonsuz ekran modellerindeki gibi açıp kapatabilsek iyi olurdu fakat o var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı