Telefonum zorla tamir edildi ve para istiyorlar

Senin malını gasp etmiyor. Adam yaptığı cihazın parasını almadığı için ürünü teslim etmiyor. Sen olaya kendi açından bakıyorsun sadece. Sen birinin ürününü tamir etmiş olsaydın parasını almadan ürünü teslim eder miydin?

Yanlış düşünüyorsun adam onayım olmadan tamir etmiş ve telefonu geri vermiyor ben zorunda mıyım telefonumu orada tutmaya ve bir de üstüne para ödemeye konunun başlığında okuduğun gibi zorla tamir etmek bu bir de üstüne telefona el koyuyor aptal esnaf.

Hocam ses kaydında hem ben onu yanlış anlıyorum hem de o beni yanlış anlıyor yani tamir edilecek demiyorum ama adam 500TL masraf çıkabilir ona göre bırak diyor bende bırakıyorum polis adamı haklı görmezmi sizce.

Telefonu dükkanda tutuyor zaten hocam ben evimdeyim parasını ödemediğimden dolayı telefonumu geri alamıyorum tamir edilmiş halde onda duruyor.
Devletin baroları var ona gidin.

En fazla arıza tespit bedelini alabilir. Eğer o bedel başta söylediği 500 TL ise yapacak bir şey yok, ama tamir ücreti 500 TL ise ve rızanız olmadan tamir yaptıysa o zaman cayma hakkınız var. Artık geri mi bozar ne yapar bilemiyorum. Ayrıca adam nasıl 500 TL masraf çıkabilir diyor hala anlamadım.

Senin malını gasp etmiyor. Adam yaptığı cihazın parasını almadığı için ürünü teslim etmiyor. Sen olaya kendi açından bakıyorsun sadece. Sen birinin ürününü tamir etmiş olsaydın parasını almadan ürünü teslim eder miydin?

Gasp ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortada kesin bir şekilde tamiratı "onaylama" durumu yok. İstediği kadar ses kaydı alsın.
Telefonla size ulaşmaya çalışıp ulaşamaması da telefonu tamir edebileceği anlamı taşımıyor.
Kaldı ki kişilerin yazılı onayı olmadan sesli ve görüntülü kayıt almak suç teşkil eder. Olay savcılığa intikal ederse şark kurnazlığının sonucunu fena öder.

Ürünü normal bir şekilde izin ile tamir etmiş olsam vermezdim ama buradaki olay farklı.

Neyse güzel kardeşim burada konu açtın insanlar fikirlerini söylüyor ona rağmen kendini haklı görmeye çalışıyorsun. Dava da açsan adam ürünü tamir etmiş ve çalışır duruma getirmiş. O yüzden parasını ödemeden ürününü vereceğini sanmıyorum. Eğer ki hala kendini haklı görüyorsan ve parayı ödememekte ısrar ediyorsan yasal yollara başvurabilirsin. İyi akşamlar.

Yanlış düşünüyorsun adam hem telefonu zorla tamir ediyor hem de zorla el koyuyor konunun başlığında okuduğun gibi zorla tamir etmek bu bir de üstüne zorla el koymak ben zorunda değilim ne parasını ödemeye ne de telefonumun orada tutulmasına razı olmaya böyle esnaflardan adam madam olmaz.

Peki sen ne istiyorsun?
Yapılmış olarak teslim etmesini mi?

Neyse güzel kardeşim burada konu açtın insanlar fikirlerini söylüyor ona rağmen kendini haklı görmeye çalışıyorsun. Dava da açsan adam ürünü tamir etmiş ve çalışır duruma getirmiş. O yüzden parasını ödemeden ürününü vereceğini sanmıyorum. Eğer ki hala kendini haklı görüyorsan ve parayı ödememekte ısrar ediyorsan yasal yollara başvurabilirsin. İyi akşamlar.

Hocam onu konu sahibine söyleyeydiniz :D

Peki sen ne istiyorsun?
Yapılmış olarak teslim etmesini mi?

Geri çıkarsın o zaman taktığı parçayı ama çıkarınca parça işlevselliğini kaybediyorsa o zaman tekrar bozuk duruma getirsin parçayı sökerek yapacak bir şey yok ben para falan ödemeyeceğim başta zaten telefon arıza tespit için geldiğimi söylemiştim adamın niyeti belli para koparmaya çalışıyor.

Geri
Yukarı