Telefonum zorla tamir edildi ve para istiyorlar

Ortada kesin bir şekilde tamiratı "onaylama" durumu yok. İstediği kadar ses kaydı alsın.
Telefonla size ulaşmaya çalışıp ulaşamaması da telefonu tamir edebileceği anlamı taşımıyor.
Kaldı ki kişilerin yazılı onayı olmadan sesli ve görüntülü kayıt almak suç teşkil eder. Olay savcılığa intikal ederse şark kurnazlığının sonucunu fena öder.

Güzel kardesim senin bir ürünün var ve tamirciye götürüyorsun. Tamirci sana fiyatını belirtiyor sende fiyatı bilerek bırakıyorsun. Zaten pahalı gelmiş olsa fiyat ürünü bırakmazsın değil mi? (arıza tespit için diyor arkadaş fakat zaten arıza tespit belli ki adam ona göre fiyat vermiş) bu sebeple adam aramış ve arkadaş telefonu açmamış. Adamın cıhazı tamir etmesi normal. Zaten tamir amaclı götürmüş oraya. Konuyu açan arkadaş mağdur rolü yapıyor. Zaten kendinden emin ise gider davacı olur bu kadar basit.

Hocam onu konu sahibine söyleyeydiniz :D
Konuyu ben sen açtın sandım pardon 😂

Geri çıkarsın o zaman taktığı parçayı ama çıkarınca parça işlevselliğini kaybediyorsa o zaman tekrar bozuk duruma getirsin parçayı sökerek yapacak bir şey yok ben para falan ödemeyeceğim başta zaten telefon arıza tespit için geldiğimi söylemiştim adamın niyeti belli para koparmaya çalışıyor.

Anladım. Geçmiş olsun. Siz haklısınız.

Güzel kardesim senin bir ürünün var ve tamirciye götürüyorsun. Tamirci sana fiyatını belirtiyor sende fiyatı bilerek bırakıyorsun. Zaten pahalı gelmiş olsa fiyat ürünü bırakmazsın değil mi? (arıza tespit için diyor arkadaş fakat zaten arıza tespit belli ki adam ona göre fiyat vermiş) bu sebeple adam aramış ve arkadaş telefonu açmamış. Adamın cıhazı tamir etmesi normal. Zaten tamir amaclı götürmüş oraya. Konuyu açan arkadaş mağdur rolü yapıyor. Zaten kendinden emin ise gider davacı olur bu kadar basit.

Mağdur rolümü sen bana hırsızmı diyorsun ben adama zaten başta gelip arıza tespit yapıyor musunuz sorusu sordum ondan sonra telefonun nasıl bozulduğundan bahsettim ondan sonra adam telefonumu bırakman lazım 2-3 saate sorunun ne olduğunu tespit edip arıyıcaz telefonun tamir ücreti 500TL'yi bulabilir dedi bana tamir edilecek demedi veya ben ona telefonumu tamir et demedim bilip bilmeden konuşma.

Etmeseydi o zaman kendisi hata yapmış onayımı alması gerekirdi empati yap biri gelip senin arabana izinsiz spoiler takıyor ve sonra zorla parasını almaya çalışıyor aynı şey.

Hocam hem telefonu bırakıp hem de tamir etme demişsin ya, madem tamir ettirmeyeceksin neden bırakıyorsun? Fiyatı öğren, telefonla çık. Adam tamir edeceğim diye düşünmüştür ki gayet de haklı.

Hocam hem telefonu bırakıp hem de tamir etme demişsin ya, madem tamir ettirmeyeceksin neden bırakıyorsun? Fiyatı öğren, telefonla çık. Adam tamir edeceğim diye düşünmüştür ki gayet de haklı.

Başta zaten arıza tespit için geldiğimi söylüyorum ya Allah aşkına konudaki önceki mesajları okur musunuz?

Konuda bahsi geçen telefoncu siz misiniz hocam?

Telefoncunun yaptığı gaspa girer. Karakola git anlat derdini belki polis seni zaman açısından mağdur etmemek için yardımcı olur telefoncuya gider durumu anlatır alırsın telefonu. Diğer seçenek ise savcılıkta suç duyurusu. Ses kaydını ise senden habersiz alamaz hakim delil olarak kabul etmez. Şöyle telefonculardan iğreniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı