Çözüldü Telefonuma sürekli cinsel içerikli mesajlar geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Daredaron

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yanlış bir siteye girdim galiba sürekli cinsel içerikli mesajlar geliyor virüs bulaştı sanırım nasıl kurtulurum? Önerebileceğiniz herhangi bir antivirüs programı var mı?

Çözüm
Chrome reklam virüsü tarzı bir şeydir. Chrome'u fabrika ayarlarına dönse düzelebilir. Hatta tavsiyem başka tarayıcı kullanmak. Mull, Brave, Bromite gibi.
Chrome reklam virüsü tarzı bir şeydir. Chrome'u fabrika ayarlarına dönse düzelebilir. Hatta tavsiyem başka tarayıcı kullanmak. Mull, Brave, Bromite gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mesajlar SMS olarak geliyorsa virüs değildir de telefon numaran gerekli yerlere iletilmiştir büyük ihtimal. Birden fazla numaradan geliyorsa bazı Andorid cihazlarda (iOS tarafını hiç bilmiyorum) mesajlardaki bazı kelimeleri filtreleyerek engelleyebiliyorsun. İstersen bir dene. 🥰

Bildirim olarak Chrome üzerinden geliyorsa geçmişi silsen kafi.

Mesaj mı geliyor yoksa bildirim mi? Bildirim ise neyden geliyor tarayıcıdan mi? Pop up olarak gelen bildirim ayarına izin verdiysen girdiğin site paso bildirim atiyordur. SMS olarak geliyorsa geçmiş olsun. Mesaj uygulamasından numarayı engelleyebilirsin.

Arkadaşlar yanlış bir siteye girdim galiba sürekli cinsel içerikli mesajlar geliyor virüs bulaştı sanırım nasıl kurtulurum? Önerebileceğiniz herhangi bir antivirüs programı var mı?
Bu içerikler karşına nasıl çıkıyor? Sms vs olarak geliyorsa numaran bir veritabanına girmiştir. Tarayıcıda resim falan açılıyorsa, telefonunu taraman hatta bence fabrika ayarlarına döndürmen gerekir.

Ne boş cevaplar bunlar ya. Dostum yapacağın tek şey Chrome ayarlar bildirimler izin verilen sitenin iznini kapatmak. Chrome tarayıcısını örnek verdim. Hangisini kullanıyorsan hangisinden geliyorsa onun için uygula işlemleri.

Ayrıca burada Chrome'luk durum yok hangi tarayıcı da izin verirsen oradan bildirim gelir.

Chrome reklam virüsü tarzı bir şeydir Chrome'u fabrika ayarlarına dönse düzelebilir. Hatta tavsiyem başka tarayıcı kullanmak. Mull, Brave, bromite gibi.

Samsung internetten bildirim geliyor dediğin şeyi yaptım bakalım.

Mesajlar SMS olarak geliyorsa virüs değildir de telefon numaran gerekli yerlere iletilmiştir büyük ihtimal. Birden fazla numaradan geliyorsa bazı Android cihazlarda (iOS tarafını hiç bilmiyorum) mesajlardaki bazı kelimeleri filtreleyerek engelleyebiliyorsun. İstersen bir dene. 🥰

Bildirim olarak Chrome üzerinden geliyorsa geçmişi silsen kafi.

Samsung internetten bildirim olarak geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı