Telefonumu kaybettim, bulan kişi ne yapabilir?

Yanlış hatırlamıyorsam Google cihazımı bul kısmından telefonun ekranına yazı yazılıyordu. Telefon numaranızı ekleyebilirsiniz oraya bulan kişi arar eğer kötü niyetli değilse.

Selam dostlar, 2 gün önce şehir dışındayken telefonumu kaybettim ve bulamadan mecburen evime döndüm. Aslında çok da üzülmedim zaten eskimişti ama asıl sorun arkasında otobüs kartım vardı (adım soyadım fotoğrafım vs. bulunan) ve ayrıyeten galeride bazı sıkıntılı fotoğraflar vardı bana ait olmayan :) acaba bulan kişi karakola vesaire götürse telefonum incelemeye alınır mı? Veya karakola götürmeyip telefoncuda şifreyi kırdırabilir mi?

Yazmayı unutmuşum Google Account'tan cihazı bul özelliği ile telefonuma baktım ve internete bağlanınca fabrika ayarlarına dönmesi için bir seçenek vardı. Bunu işaretledim ve işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum. İnternete bağlandığı an sıfırlanacak mı? (bu arada telefonu ilk kaybettiğimde şarjı vardı ve yaklaşık 1 gün boyunca aradık kimse açmadı en sonunda şarjı bitti ve ulaşılamamaya başladı.)

Google Account'tan bu seçeneği onayladım.
Direkt konum bul ile telefonu bulmaya çalış. Android tarafında konum açıksa iş kolay, Apple ı bilmiyorum. Ulaşamıyorsan, hattı iptal edebilirsin ama erişimin de kesilir. Zor ya

Yanıtınız için teşekkür ederim. Fakat ben telefonumu Zonguldak'ta düşürdüm ve açıkçası orada telefonu alıp kötü şeyler yapacak insanlar yoktur diye tahmin ediyorum. En fazla telefonu sıfırlayıp kendisi kullanır veya satar diye düşünüyorum ama her ihtimale karşın e-posta ve sosyal medya hesaplarımın şifrelerini değiştirip kaybettiğim telefondan çıkarttım dün akşamda yedek SIM kartı aldım yani o telefondaki devre dışı kaldı. Yine de bir şeyler yapabilir mi?

Kötü niyetli zonguldaklıyla karşılaşmadım genelde dindarlar bulup verme ihtimalleri çok fazla.

Mi hesabı açıksa oradan da bakabilirsiniz.

Maalesef değildi.

Direkt konum bul ile telefonu bulmaya çalış. Android tarafında konum açıksa iş kolay, Apple'ı bilmiyorum. Ulaşamıyorsan, hattı iptal edebilirsin ama erişimin de kesilir. Zor ya

Hocam Google cihazımı bul kısmında cihaz görünüyor ama cihaza ulaşılamıyor yazıyor sıfırlamış olabilir mi bulan kişi?

Telefoncuya katılıyorum, muhtemel senaryo şöyle olmuştur: Telefon bulunmuş ve giriş yapmaya çalışmış ama şifrenin bu kadar basit olabileceğini düşünmemiş ve kitlenmiş. Kitlenince tamamen sıfırlamış ve hesabından oturum kapanmıştır. Bilgilerine erişmek istediğini düşünmüyorum, telefonu bulduktan sonra dandik bir telefoncuya satmış bile olabilir.

Telefoncuya katılıyorum, muhtemel senaryo şöyle olmuştur: Telefon bulunmuş ve giriş yapmaya çalışmış ama şifrenin bu kadar basit olabileceğini düşünmemiş ve kitlenmiş. Kitlenince tamamen sıfırlamış ve hesabından oturum kapanmıştır. Bilgilerine erişmek istediğini düşünmüyorum, telefonu bulduktan sonra dandik bir telefoncuya satmış bile olabilir.

Gayet mantıklı bir düşünce olmuş teşekkür ederim. Fakat telefonda Google'daki son etkinlik "bulunduktan" 3 saat sonra 01.12 olarak gözüküyor fakat 12 saat sonra da birisi telegramıma girmiş. Kafalar yandı açıkçası... Yüksek ihtimal telefonu sıfırlayıp satmış olacağını düşünüyorum 4. gün oldu çünkü sizce de doğru mudur?

Gayet mantıklı bir düşünce olmuş teşekkür ederim. Fakat telefonda Google'daki son etkinlik "bulunduktan" 3 saat sonra 01.12 olarak gözüküyor fakat 12 saat sonra da birisi telegramıma girmiş. Kafalar yandı açıkçası... Yüksek ihtimal telefonu sıfırlayıp satmış olacağını düşünüyorum 4. gün oldu çünkü sizce de doğru mudur?

Karakola gittiniz değil mi hocam?

Geri
Yukarı