Telefonumun IMEI'si başka bir telefona klonlanmış

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Telefonumun IMEI'si başka bir telefona klonlanmış. IMEI kendi telefon numarama eşleştirmesi yapıldı. (işlem bu sabah olmuş galiba)

Telefonumun eşleştirilmiş IMEI yuvasına hattımı taktığım zaman hat gelmedi. Bir bilgisi olan var mı?

Bu arada eşleştirilmiş olan numaralı SIM kartı takıyorum.

Muhtemelen şu anda yurt dışından telefon alıp pasaport üzerine kayıt yaptırıp tek numara üzerine kayıt edilmiş telefonlar gibi tek numarayı kabul edecek şu anda. Yani bu işlemi yapmış kişiler daha iyi yardımcı olur gibi geldi bana o yüzden konu oluşturayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturasıyla başvuru yaparak geri alabiliyorsunuz ama evet bildiğim kadarıyla yurt dışı pasaport kayıtlı cihaz gibi oluyor.

Şu anda IMEI kendi telefon numarama eşleştirildi. Yani e-Devlet üzerinden artık eşleştiğini görebiliyorum. SIM kartının çalışması için belli bir sürenin geçmesi mi lazım acaba?

Evet dediğiniz şekilde yaptık. Telefonu aldığım yer ile iletişime geçtim orasıda genpa ile iletişime geçti sağ olsunlar hallettiler.

Şu anda IMEI kendi telefon numarama eşleştirildi. Yani e-Devlet üzerinden artık eşleştiğini görebiliyorum. SIM kartının çalışması için belli bir sürenin geçmesi mi lazım acaba?

Evet dediğiniz şekilde yaptık. Telefonu aldığım yer ile iletişime geçtim orasıda genpa ile iletişime geçti sağ olsunlar hallettiler.

İşlem nasıl ilerliyor bilmiyorum. Benim de eski bir telefonumu klonlamışlardı, araştırdım ama açtırmaya uğraşmadım.

Geri
Yukarı