Telefonun 2 aydır serviste olması

dkmn

Hectopat
Yer
Cydonia
18.12.2017 tarihinde anneme Nokia 6 almıştım. 2 ay önce işten eve geldiğinde telefonun sağ üst kısmının karardığını (morluk gibi), ekranın cihazdan ayrıldığını ve üzerinde garip kokulu ince bir sıvı olduğunu fark ettik. Annem bunun nasıl olduğunu bilmediğini söyledi telefonun kenarlarına baktığımda da düştüğüne dair herhangi bir ize rastlamamıştım.

Aklıma ilk gelen şey fazla ısınmadan olduğuydu. Aynı gün Vatan Bilgisayar'a cihazı götürdüm gerekli işlemleri yapıp telefonu servise yolladılar. Temmuz'un 21'inde (servise gönderdikten 1 ay sonra) ENT Teknik Servis'ten 240 TL servis ücreti olduğunu, kabul etmemiz dahilinde gerekli teknik işlemlerin yapılacağına dair sms mesajı geldi.

Her ne kadar bizden kaynaklı bir sorun olmasa da itiraz etmenin sonucu değiştirmeyeceğini, her türlü paşa paşa ödeyeceğimizi düşünerek kabul ettik. Bunun üstünden 1 ay daha geçmesine rağmen cihaz elimize ulaşmadı.

Anlayacağınız cihaz 2 aydır serviste ve aradığımda parça beklediklerini, fiyat konusunda bir değişikliğe gidilemeyeceğini söylüyorlar. Bu durumda sahip olduğum tüketici hakkım var mı? Daha önceden gecikmeden ötürü e-posta yollamıştım. Mağdur olduğumuzu belirtmiş, fiyat değişikliğine gitmek istediğimizi talep etmiştim herhangi bir geri dönüş alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sınır olarak 20 gün olarak hatırlıyorum. Eğer 20 gün içerisinde servis tamir etmezse suçlu duruma düşüyorlar. Bu durumda ürünün parasını isteyebilir, ayıp oranın bedel indirimini, aynı cihazı ya da üst modelini isteme hakkınız var. Bu konunun biraz üstüne gitmenizi tavsiye ederim. 2 ay hiç az bir süre değil, çok fazla.

Belli bir süreyi geçince ücret iade ya da telefon değişimi isteyebiliyorsun diye biliyorum.Ayrıca yanında gelen kitapçıklarda falan yazar 10 günü geçerse tamir günü tamir edilene kadar eşdeğer bir ürün isteme hakkın var diye biliyorum.

Garanti belgesi kutuyla birlikte gitmiş Vatan Bilgisayar'ın verdiği kağıtta da ilgili bir şey yazmıyor. Önerilerinizi dikkate alarak Vatan Bilgisayar'a başvuracağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı