Telefonunu çıkar göster diyen amcalar

• Konuyu başlatan alkali
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 6B

alkali

Picopat
Yer
Norveç dağı
Daha fazla  
Meslek
meb köleliği
Bu insanlardan yoruldum artık. Sizce elimizdeki telefon maddi gücümüzü gösterir mi? Aşağıda bununla ilgili olan bir olayın fotoğrafı vardır. Sizin düşünceleriniz nedir?

Dosya Ekleri

• telefonunu-cikar-diyen-adamin-agzina-telefon-soktu-952194-5.jpg
    telefonunu-cikar-diyen-adamin-agzina-telefon-soktu-952194-5.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 274
Son düzenleyen: Moderatör:
Amcalar hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Hepsi AKP ve Erdoğan'dan başka bir parti ve aday iktidara gelince ülkeyi bitireceklerini düşünüyor.
Ama şu fotoğrafta yapılan şeyde bir saygısızlıktır. Büyüklük sende kalsın ya, sokağın ortasında o insanı rencide etmek ne kadar doğru bir şey?

Telefon maddi güçle gram alakası olduğunu düşünmüyorum. İstesem 13 Pro Max alır mıyım? Alırım, ama neden alayım? Fakat Galaxy A20 kullanıyorum. O dayılar eskiden yaşadığı için şu an onlara normal geliyor. Hep zora alışmışlar çünkü.

Amcalar hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Hepsi AKP ve Erdoğan'dan başka bir parti ve aday iktidara gelince ülkeyi bitireceklerini düşünüyor.
Ama şu fotoğrafta yapılan şeyde bir saygısızlıktır. Büyüklük sende kalsın ya, sokağın ortasında o insanı rencide etmek ne kadar doğru bir şey?
Saygısızlık? Kendi geleceğimi elleriyle mahveden ve pişkin pişkin hala boş milliyet edebiyatı kasan insanlara kırmızı halıda mı sunalım eleştirimizi. Böyle saça böyle tarak...

Telefon maddi güçle gram alaksı olduğunu düşünmüyorum. İstesem 13 Pro Max alır mıyım alırım ama neden alayım?

Hocam bence biraz maddi durum ile alakası var. Örneğin, asgari ücretle çalışan bir kişi 13 Pro Max alıyorsa biraz saçma, gidip 5-6 katı uygun bir fiyata Redmi Note 9 Pro alsa daha uyguna gelecek ve çoğu işini de görecek. Telefon bu devirde mecburi evet. Ama diğer türlü pek sıcak bakmıyorum.

Hocam bence biraz maddi durum ile alakası var. Örneğin, asgari ücretle çalışan bir kişi 13 Pro Max alıyorsa biraz saçma, gidip 5-6 katı uygun bir fiyata Redmi Note 9 Pro alsa daha uyguna gelecek ve çoğu işini de görecek. Telefon bu devirde mecburi evet. Ama diğer türlü pek sıcak bakmıyorum.
Hocam insanlar zaten bir kez telefon alıyor 10-20 sene içinde. Onu da almışken iyisini alıp uzun uzun kullanayım diye düşünüyor.

Saygısızlık? Kendi geleceğimi elleriyle mahveden ve pişkin pişkin hala boş milliyet edebiyatı kasan insanlara kırmızı halıda mı sunalım eleştirimizi. Böyle saça böyle tarak...

Ben önüne kırmızı halı mı ser dedim kardeşim? Tartışmaya girdiğin kişi ile seviyeyi aşmayacaksın, aştığın an haksız olursun. Konu ne olursa olsun.

Telefon maddi güçle gram alakası olduğunu düşünmüyorum. İstesem 13 Pro Max alır mıyım alırım ama neden alayım? Fakat Galaxy A20 kullanıyorum. O dayılar eskiden yaşadığı için şu an onlara normal geliyor. Hep zora alışmışlar çünkü.

Bende sizin mantığınızdayım. Kendim mi Note 10 Lite kullanıyorum. Param yetmediği için değil. İstesem iPhone alırım. Ama neden alayım fiyatları 2. el araba kadar neden böyle bir akılsızlık yapayım.

@EZİC AJANI

Onun ile ilgili laf var. ''Aldığı telefon akıllı olabilir ama alan kişi hakkında aynı şeyi düşünemiyorum''. Ve bunu yapan çok kişi var. Çevremde sanki devlet bedava vermiş gibi 11,12 telefonlar var. Ne olduda herkes zengin mi oldu yani?

Geri
Yukarı