Aranızdan "Intel pişmanlıktır." diyen biri çıkar mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 92
  • Görüntüleme 7B
11.nesil Intel'den 11900K, 11700K çöp bana göre, fakat 10.Nesil bütün işlemcileri bence bayağı iyi. 9.Nesil de çöptü.

Fakat AMD pişmanlıktır, özellikle 3500X, 5600X(fiyat, ısınma) 5.nesil genel olarak önerm.em.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD fanboylugun AMD'yi değiştirince söndü. Bir AMD sisteme geç ben göreceğim senin Intel fanboylugunu. 😂
Hala Ryzen kullanıcısıyım ama son seri bence rezil. Neler yaptım ama OC ile 105 dereceyi gördüm. İşlemci arızalı diye yolladım ve sıfır ürün geldi o da aynı, bir adet daha aldım ve sonuç olarak değişen bir şey olmadı. 360mm soğutma kullanmama rağmen sıcaklık uçuyor.

Diğer parçaların işlemci ile senkronizasyonuna dikkat edildiği sürece hiçbir işlemci pişmanlık değildir. Örneğin anakarttaki VRM'lerin işlemciyi nasıl beslediği, RAM uyumu (özellikle Ryzen için) vesaire...

i5 6500 kullanıyorum ve gayet rahatım. Bir defa bile pişmanlıktır demedim. Babama sistem topladım ve o da R5 3600'den gayet memnun. Çünkü komponent seçimi yaparken iyice araştırarak yaptım, gerektiği zaman parçanın kontrolcüsünün datasheet'ini okuyarak o parçayı seçtim.

Hazır sistemlerin de aslında (kaliteli bir marka ise) aldığınız zaman stabiliteden ödün vermeme sebebi genelde bu oluyor, o sistemde hangi parçaların kullanılacağını seçen kişiler bu tarz kriterlere göre seçiyor. Kullanıcının en temel seviyede, sadece bilgisayarı açma ve kapatmayı bildiği varsayılarak o parçalar seçiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı