Telekom altyapısından TürkNet bağlanır mı?

O zaman hocam siz iyice bir araştırın, konuşun, hangi ISS'e geçeceğinize bir karar verin. Yeni açtığınız konuda beni etiketlersiniz ben yardım ederim size. Yalnız ISS'in size göndereceği modemin modelini de yazarsanız konuya sevinirim.
Çok teşekkür ediyorum, iyi forumlar görüşmek üzere.

Ne demek yardım edebildiysem sevindim :). Size de iyi forumlar gürüşmek üzere.
Hocam turknet te sss de şöyle bir soru ve cevap gördümde pek anlamadım.

+ TurkNet'ten modem satın alabiliyor muyum?​

Evet, TurkNet'e internet üzerinden ya da telefon ile abone olurken bizden modem satın alabilirsiniz. Ancak altyapı sorgunuzda Özgür İletişim Fiber 100 hizmeti çıktıysa ücretsiz olarak modem geliyor, almanıza gerek yok. Şu an standart ISS modemlerinin çok üzerinde olan bir modem olan Zyxzel VMG8623-T50B'i avantajlı fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Modemi ister faturanıza ek 12 taksitle isterseniz de peşin olarak alabilirsiniz. Modemimiz hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabirsiniz.

Sorguda benim özgür iletişim fiber 100 çıkıyor, ücretsiz mi veriyorlar yoksa zyxzel in o modelini alacak mıyız?

sanırım cevabı buldum hocam
Özgür İletişim Fiber 100 paketine modem dahil mi?

Özgür İletişim Fiber 100 paketi kapsamında eve kadar fiber (FTTH) ve yeni tesis olan aboneliklerde modemi ücretsiz olarak sunuyoruz. Türk Telekom’dan ve Türk Telekom FTTH altyapısı kullanan diğer operatörlerden geçişlerde ise var olan modem, iade edilmeden kullanılmaya devam edilecek. Aboneliğiniz süresince size sunulan modemi ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Yani merak etmeyin faturanızda kiralama vb. gibi sebeplerle ek bir modem ücreti yansımayacak :) Abonelik sonlandıktan sonra ise kullanıcılarımız, bu modemi iade etmekle yükümlüdür.

Paket kapsamında size verilecek modem yerleşik operatör (Türk Telekom) tarafından belirlenmektedir. Genel olarak TPLink ve ZTE marka modemler veriliyor. Ancak bu modemlerin marka ve modelinde değişiklik yapma hakkı yerleşik operatördedir (Türk Telekom).

Güzel bir modeme benziyor. Ama açıklamaları kafa karıştırıcı bir yerde ücretsiz demişler bir yerde peşin olarak alabilirsiniz demişler. Galiba ücretsizden kasıtları internet paketiyle beraber geliyor diyor. Ama ücretini de ödemeniz gerekiyormuş. Bu arada ben baktım modemin router özelliği var yani ek bir şey almaya gerek yok.

@QhrynX arkadaşa TürkNet'in fiyatları ile ilgili yanlış bir bilgi verme. TürkNet özgür iletişim fiberde sadece bir tane paketi var. O da 100 Mbps onu da 85 TL'ye veriyor. Ekstradanda modem kira ücreti vermiyor.

Güzel bir modeme benziyor. Ama açıklamaları kafa karıştırıcı bir yerde ücretsiz demişler bir yerde peşin olarak alabilirsiniz demişler. Galiba ücretsizden kasıtları internet paketiyle beraber geliyor diyor. Ama ücretini de ödemeniz gerekiyormuş. Bu arada ben baktım modemin router özelliği var yani ek bir şey almaya gerek yok.

Hocam o modem TürkNet'in sattığı model. Ftth ile bağlantı yapıldığında Telekom kendisi gönderiyor sanırım. Büyük ihtimalle TürkNet'i tercih edeceğim bu arada.

@QhrynX arkadaşa TürkNet'in fiyatları ile ilgili yanlış bir bilgi verme. TürkNet özgür iletişim fiberde sadece bir tane paketi var. O da 100 Mbps onu da 85 TL'ye veriyor. Ekstradanda modem kira ücreti vermiyor.

Reis sakin fikir alışverişi yapıyoruz yanlış bir durum yok :)
Yanlış bilgi vermedim. O paket eğer siz yapa yani TürkNet'in alt yapısındaysanız geçerli.

Doğru, benim 35mbps üstüne çıkmak için 95 tl ödemem gerekiyor

Eğer Türk Telekom üzerinden hizmet almak isterseniz size otomatik olarak 85 TL'ye özgür iletişim 35'i tanımlıyorlar. Ve eğer siz yükseltmek isterseniz de 10 TL fazla vererek altyapınızın desteklediği Max hıza göre özgür iletişim extra 50, 75 ya da 100'e geçiyorsunuz. Eğer altyapınız Türk Telekom fiber ise 10 TL karşılığında özgür iletişim fiber 100'e geçiyorsunuz.

Yanlış bilgi vermedim. O paket eğer siz yapa yani TürkNet'in alt yapısındaysanız geçerli.

Gidicen bana sorgulatcan cidden. O dediğin VDSL altyapılarda geçerli. Yan sitede var bak bakayım başka bir paket gösteriyor mu?

2020.09.19-19.01.png

Hocam o modem TürkNet'in sattığı model. Ftth ile bağlantı yapıldığında Telekom kendisi gönderiyor sanırım. Büyük ihtimalle TürkNet'i tercih edeceğim bu arada.

Reis sakin fikir alışverişi yapıyoruz yanlış bir durum yok :)

Doğru, benim 35Mbps üstüne çıkmak için 95 TL ödemem gerekiyor.

He anladım yani size ücretsiz GPON modem gönderilecek.

Geri
Yukarı