Televizyonda LG mi Samsung mu?

CU serisi ile çok kaliteli iş yapmış samsung. Alışveriş merkezlerinde LG Nanocell modellerini de gördüm. Kişisel görüşüm Samsung daha kaliteli hissettiriyor. İnternet tarayıcısı da film ve dizi izleme sitelerinde videoları vs. sorunsuz oynatıyor. Disney Plus vs. aboneliklerimi kapattım. Aynı filmi hem Disney ve internet tarayıcısı ile test ettim. Arada fark göremedim. Samsung algoritması görüntüyü iyileştirmede çok başarılı.

8000 ile 8500 arasındaki tek fark ayaklarının konumu degişik sanırım baska bir fark varmı bildiginiz.
Araştırırken ben de bir fark göremedim.

Marka olarak bakmak yanlıştır. Samsung'un kronik sorunlu modelleri mevcut. LG markasınında aynı şekilde. Yani modele ve fiyat aralığına göre kıyas yapmak gerekli.

Ne aldınız hocam? Ben de 65 inç bir TV arayışındayım.

Samsung TV aldım, ilk aldıgım ürün kusurlu gelmişti ekranın iç tarafında bir cisim vardı arayıp teknik servise bildirdim 1 haftada yenisi ile değiştirdiler, TV gayet güzel görüntüsü renk tonları fiyatına göre tatmin edici, yanına bir de Samsung soundbar aldım kurdum senkron bir şekilde sorunsuz kullanıyorum.

Daha önce 2021 yılı çıkışlı Samsung Qled kullanıyordum. Depremde kırıldı ve Samsung CU8000 aldım. Qled serisi olmadığı halde renkler, parlaklık, görüş açısı, ses seviyesi, yazılım akıcılığı, düşük çözünürlüğü yükseltme kalitesi, görüntüyü yumuşatma algoritmasının hatasızlığı önceki kullandığından bariz iyi. Şiddetle tavsiye ederim.

bu modelde exxen, blu tv ve tod uygulaması var mı ?

LG IPS panel kullanır, Samsung Ultra clear panel.

Samsung​

Samsung'un kullandığı Ultra clear panelde;

• Renkler çok parlak ve canlıdır.
  • Aşırı parlaklık renk tonlarından dolayı renkler doğal değildir.
  • Örnek vermek gerekirse beyaz bir görüntü açıp yakından baktığınızda açık mavi görünür.
  • Parlaklıktan dolayı bir süre sonra gözde batmaya neden olur?
  • Görüş açısı LG'ye göre daha azdır, doğrudan karşıdan izlemek gerekir.
  • Aktif 3D kullanır konusuna girmeyeceğim çünkü Samsung 3D üretmeyi bıraktı.
  • Sahip olduğu uydu alıcı HD kalitededir yani 4K uydu alıcılı TV aldığınız zaman yayınları HD olarak izlersiniz 4K değil.
  • Smart'larda bulunan Tizen işletim sistemi LG kadar güncel ve özellikli değil.

LG​

LG'nin kullandığı IPS panelde;

• Renkler pastel tonlarda ve mattır.
  • Bu nedenle daha doğal renk ve gerçekçi renk tonlarına sahiptir.
  • Uzun süre izlense dahi göz yormaz.
  • Panelin üzerine ekstra koruma paneli vardır.
  • Sahip olduğu dahili uydu alıcılar 4K upscale özelliğine sahiptir yani izlediğiniz normal kanalları 4K ya uyumlu hale getirerek HD kaliteden daha yüksek görüntü kalitesi sunar.
  • 3D pasif olduğundan dolayı göz yormaz, baş ağrıtmaz. Ekstra gözlük almaya kalksanız 4 tanesi 50 TL falandır.
  • Smart televizyonlarında webOS işletim sistemi sürekli kendini güncellemektedir.
Bence LG.

Emin misiniz? Birkaç ay önceki yorumlarda 3 farklı kişi bu üç uygulamayı TV'ye indiremiyorum şeklinde yorum yapmış...

Evet daha yeni kurdum hatta BluTV ve Exxen'i sorunsuzda kullanıyorum. Uygulamaları indirebilecegimiz bir sekme var bircok App mevcut oradan indirilebiliyor.

Geri
Yukarı