ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Laptop sahibiyim. Ayrıca monitörüm yok. Televizyona bağlamak istiyorum. Daha büyük bir görüntü için ama aklıma iki soru takıldı. Görüntüyü büyük ekrana (hem uzunluk hem çözünürlük olarak büyük) aktarmak laptopu fazla zorlar mı? İkinci sorum ise televizyonlardaki gecikmenin ana sebebi nedir? FPS değeri olarak en fazla kaç alabilirim? Gecikme en fazla kaç ms olur?

Televizyonlar oyun amaçlı üretilmediği için mouse hareketindeki gecikmeyi hissedersin. Ama sonradan alışırsın sıkıntı olmaz. Ayırca laptopunu yormaz çünkü genellikle televizyonlar 1920x1080 çalıştırıyor HDMI ile.

Laptop sahibiyim. Ayrıca monitörüm yok. Televizyona bağlamak istiyorum. Daha büyük bir görüntü için ama aklıma iki soru takıldı. Görüntüyü büyük ekrana (hem uzunluk hem çözünürlük olarak büyük) aktarmak laptopu fazla zorlar mı? İkinci sorum ise televizyonlardaki gecikmenin ana sebebi nedir? FPS değeri olarak en fazla kaç alabilirim? Gecikme en fazla kaç ms olur?

Şahsen ben çok önermem bir ara bende heves edip yapmıştım ve o kadar büyük ekrana yakından bakmak bildiğin işkenceydi FPS ve gecikme konusuna gelirsek o televizyonun özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Televizyonlar oyun amaçlı üretilmediği için mouse hareketindeki gecikmeyi hissedersin. Ama sonradan alışırsın sıkıntı olmaz. Ayırca laptopunu yormaz çünkü genellikle televizyonlar 1920x1080 çalıştırıyor HDMI ile.

Ne alaka? Televizyonların birçoğu bilgisayarlar gibi 60Hz veya üstü destekliyor, ve iyi bir kablo kullanınca geçilme olmuyor. HDMI ile 8kya kadar çıkıyor.

Yakından bakarsanız gözleriniz çok yorulacaktır. Laptop'un zorlanması ise çözünürlüğe bağlı. Laptop'unuz 1080p'yse ve TV de 1080p ise hiçbir güç farkı olmaz ancak 4K ise tabii ki de ona göre daha fazla kaynak harcayacaktır. Masaüstünde çok farkedemezsiniz bunu ancak oyunlarda 1080p ile 4K arasında 4 kat piksel farkı var, tabii ki de ona göre performans düşer. Bunu da o oyundan çözünürlüğü düşürerek giderebilirsiniz. FPS oyunları öneremem çünkü TV'lerin deli gibi piksel gecikmesi olur. Gecikme belirginleşir. TPS oyunlarda bir şey pek fark edemezsiniz.

Ne alaka? Televizyonların birçoğu bilgisayarlar gibi 60Hz veya üstü destekliyor, ve iyi bir kablo kullanınca geçilme olmuyor. HDMI ile 8kya kadar çıkıyor.
TV'lerin %99'u 50-60Hz arasında ve TV'ler pek çok görüntü iyileştirmesi yaptıkları için çok ciddi bir piksel gecikme farkları var. En iyi TV bile renklerle 2-3ms'de görüntü aktarıyorlar. Klasik ve bütçe dostu bir TV'de 10 belki daha fazla bir gecikme süresi özellikle FPS oyunlarda belli olacaktır.

TV'lerin %99'u 50-60Hz arasında ve TV'ler pek çok görüntü iyileştirmesi yaptıkları için çok ciddi bir piksel gecikme farkları var. En iyi TV bile renklerle 2-3ms'de görüntü aktarıyorlar. Klasik ve bütçe dostu bir TV'de 10 belki daha fazla bir gecikme süresi özellikle FPS oyunlarda belli olacaktır.
1280x800 çözünürlükteki (normalde 1366x768 bir kaza sonucu çözünürlük ayarları bozuldu) laptopu bağlamak istiyorum. Sanırım 1080p verirsem bilgisayarı fazladan yoracak. Çözünürlük ayarlanarak değiştirebiliriz. Anladıklarım bunlar. Oynayacağım oyun tek kişilik ya da arkadaşlarımla beraber bir sunucuda beraber oyun oynamak. Oyun türleri arasında cs ve valo gibi nişancılık oyunları yok. Buna rağmen FPS tarzında oyunlarım var. Örneğin Minecraft gibi. TPS şeklinde oyunlarda da Assassin's Creed gibi aksiyon oyunları var. Ayrıca hangisine girer bilmiyorum bir de şehir yönetim oyunları var. Bunlarda bir sıkıntı olur mu?

Hocam çözünürlük konusunda bilgim yok fakat büyük ekran olduğuna aldanmayın. Ms değerleri çok yüksek oluyor diye biliyorum ve eğer FPS oyunları oynuyorsanız çok farkedecektir.

32 inç boyutunda bir televizyonu monitör olarak kullandım. FPS oyunları oynadım.
Yakından bakmak gözü gerçekten zorluyor. Alışması zor oluyor. Sizin elinizde bulunan TV daha büyük ise daha çok zorluk çıkaracaktır. Ayrıca yenileme ve tepki hızları da pek tatmin edici değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı