Rehber Tell Me Why oyununu Steam'den ücretsiz alma

Merhaba dostlar. Günaydınlar dilerim. Yakın zamanda Tell Me Why'ın ilk bölümü ücretsiz olmuştu. Tabi ülkemizde yasaklı olduğu için Size bunun rehberini yapacağım.

1- Bu oyunu almanın tek yolu VPN ile olacaktır. O yüzden ilk olarak bir VPN uygulaması indirin. Size önerim TunnelBear VPN. Bir de bu VPN'in aylık sadece 500MB sınırı var.
hero-animation.a79feec.gif

2- VPN'i kurun ve herhangi bir ülkeye bağlanın. Örnek fotoğrafta Belarus'tan İtalya'ya bağlanmış bir cihazın ekran görüntüsü var.

apps_1_pc@2x.ac705ff.png

3- "Gizli sekmede ve Steam'de oturum açmadan" Tell Me Why Steam Sayfasına gidin ve oyunu edinmek için "Ounu Oyna" tuşuna basın.

1615380378204.png

4- Aşağıda gördüğünüz ekran gibi olduysa doğru yaptınız demektir. İlk önce VPN'i kapatın. VPN 500MB sınırını aşmasın. Sonra ileri ileri diyerek oyunu kurun.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155253.png

5- Oyun başlatılmaya hazır. "oyna" diyerek oyuna başlayalım. VPN'e gerek yok. Tekrar VPN'i açmayın.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155628.png

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160052.png

6- Türkçe yaması da mevcuttur. Aşağıdaki linkten indirin ve TellMeWhy\TME\Content\Paks konumuna atın. Oyununuz artık Türkçe!

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160513.png

Sınava çalışacağıma neler yapıyorum yahu? Aklınıza bir şey takılırsa sorun. Mesajlarınıza geç cevap verebilirim. Çünkü ders çalışıyor olacağım. Neyse, iyi günler.

Oyun nasil bir sey? Satin almaya deger mi?
Bence gerçekten çok güzel bir oyun. İlk bölümüne hiç olmazsa şans verilmeli.
Ayrica merak ettigim bir sey var. Oyunu G2A üzerinden anahtar veya hediye olarak alanlar Türkiye'de olsa bile oynayamiyor mu?
Türkiye'de kesinlikle hayır.
Mesela yasadigim ülkede Dark Sector Steam'de satilmiyor, fakat ben bu oyunu anahtar yoluyla etkinlestirip oynadim.
Tahminimce şu 4 ülkeden birinde yaşıyorsunuz:
İsviçre
Japonya
Avusturalya
Yeni Zelanda
Çünkü Dark Sector bu ülkelerde yasaklı. Key sitesine girince bu 4 ülkede de etkinleştirilebileceğini görebiliyorum. Aşağıda ekran görüntüleri var.

1619376818782.png
1619376772337.png
1619376749005.png

1619376798312.png

Hem Global anahtar diyor, hem de Türkiye'de etkinlestirilemez diyor. Sacma. Ben Global anahtar oldugu icin Türkiye'de de etkinlestirilebilecegini düsünmüstüm.
Anahtar değil, gift olduğu için böyle oluyor büyük ihtimalle.

Oyun nasıl bir şey? Satin almaya deger mi?

Az önce ilk bölümü bitirdim. Açıkcası başlarda Life is Strange'e göre daha sıkıcı geldi. Oynadıkça ve hikayeyi öğrendikçe yani oyun ilerledikçe biraz daha sardı. Life is Strange'de zamanı geri sarma gibi özelliklerimiz vardı ancak bu oyun daha çok film, dizi gibi ilerliyor. 3 saatin tamamında oyun oynuyor gibi değil de interaktif film izliyor gibiydim. Dediğim gibi oynadıkça sarıyor. Şahsen ben hikayenin devamını merak ediyorum ve oynayacağım. Belki sizi sarmayabilir deneyip görmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı