Telnet ve SSH erişimi nasıl kapatılır?

Netmaster kullanıyorum bulamadım hocam. Bi'de bunları PC'den de falan kapatabiliyor muyuz? Kapatabiliyorsak kapatmalı mıyız ve nasıl kapatıyoruz?

Güvenlik duvarından SSH (22) ve Telnet (23) portlarını engellersen olabilir ama bilgisayarda bir Client çalışıyorsa işe yarar. Modem üzerinden port dinlemesi yapıyorsan, modem üzerinden kapatmalısın bu durumda bilgisayarla ilgisi yok. Netmaster modemi bilmiyorum maalesef.

Güvenlik duvarından SSH (22) ve Telnet (23) portlarını engellersen olabilir ama bilgisayarda bir Client çalışıyorsa işe yarar. Modem üzerinden port dinlemesi yapıyorsan, modem üzerinden kapatmalısın bu durumda bilgisayarla ilgisi yok. Netmaster modemi bilmiyorum maalesef.
Hocam modemin güvenlik duvarından mı bahsediyorsunuz? Bilgisayarda bir client çalışıyorsa derken ne demek istediniz? Port dinlemesi yapmıyorum ve ne demek olduğunu bilmiyorum. Port dinlemek ne demek? Çok soru soruyorum çünkü bilgisizim lütfen kusuruma bakmayın, teşekkürler. Bir de bu yaptığımın bir zararı var mı? Birisi botnet saldırılarından koruyor demişti sanırsam. O yüzden yapıyorum.

Geri
Yukarı