Temel Liseye Gitmeli miyim?

AliAvan41

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben meslek lisesinde 11. sınıfa gidiyorum. Bu yazdan itibaren üniversiteye hazırlanacağım fakat temel liseye mi gitmeliyim yoksa kendim kitaplar, testler gibi kaynaklarla düzenli ve yoğun olarak çalışırsam da mühendislik bölümünü kazanabilir miyim?

Arkadaşlar ben meslek lisesinde 11. sınıfa gidiyorum. Bu yazdan itibaren üniversiteye hazırlanacağım fakat temel liseye mi gitmeliyim yoksa kendim kitaplar, testler gibi kaynaklarla düzenli ve yoğun olarak çalışırsam da mühendislik bölümünü kazanabilir miyim?

Lisede özel okula gitmek bence saçma. Çünkü liseye harcayacağın parayı gerekirse üniversiteye harcarsın. Ayrıca sen kendin çalışarak da yapabilirsin. Sadece düzenli çalışmaya bak.

Bende temel liseye gideceğim seneye. Üniversiteye hazırlığı iyi yaptıklarını düşünüyorum. Beden müzik gibi dersleri yapmıyorlar onlar yerine normal dersleri yapıyorlar ve kolejlere göre daha fazla test çözüyorlar.

Temel liseden mezun oldum bu sene. Okula göre daha çok sınav odaklı olarak ders veriliyor. Amaç bilgi değil soru çözmek. Sınavdaki başarın en az %20 artar, ancak çalışırsan çok daha iyi olabilir.

Temel Liseye geçmeni öneririm. Çünkü Temel Lisede hocalara anlamadığın konuları ek ders alarak öğrenebiliyorsunuz ve testte anlamadığın soruları sormak için zamanınız fazla oluyor. Yaşadığınız yerde hangi Temel Liseler var?

Temel Liseye geçmeni öneririm. Çünkü Temel Lisede hocalara anlamadığın konuları ek ders alarak öğrenebiliyorsunuz ve testte anlamadığın soruları sormak için zamanınız fazla oluyor. Yaşadığınız yerde hangi Temel Liseler var?
Gebze'de yaşıyorum. Uğur, Sınav, Açı, Final gibi temel liseler var. Sizce hangisi daha kalitelidir?

Sende iş varsa heryerde yaparsın. Istersen okul + dershane yap istersen temel liseye git. İş öğrencidedir. Okul veya temel lise sadece bir araçtır. Sen çalışırsan heryerde başarılı olursun. Ama illa bir tavsiye istiyorsan şöyle diyebilirim. Eğer oturup kendi kendine hiç kimsenin zorlaması altında olmadan tamamen kendi isteğinle çalışabiliyorsan okula devam et yanında da dershane veya özel dersle de destek verirsin. Ama ben öyle kendi kendime çalışamam arkadan birisinin dürtmesi lazım diyorsan temel liseyi tercih edebilirsin. Ama dediğim gibi bunlar sadece araç. Istediğin bölümü ve üniversiteyi çalışırsan temel liseye giderek de okula giderek de kazanabilirsin. Kısacası belirleyici etmen sensin.

Uğur okulları çok iyidir. Kesinlikle oraya gitmelisin. Benim arkadaşım İstanbul/Beşiktaş'ta Uğur okullarına gidiyor ve ders başarısı çok iyi. Bütün notları 90 yukarısında. Final de iyi okuldur ama fiyat olarak hangisi uygunsa ona git derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı