Temiz kurulum USB hazırlama

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden temiz kurulum yapacağım ama tek kullanabileceğim cihaz babamın iş bilgisayarı. Onun ile hazırlayabilirim ama herhangi bir uygulama yüklemek istemiyorum. Microsoft'un kendisinden direkt olarak USB belleğe yazdırsam bootable olur mu? Çünkü Rufus indiremem. Direk ISO dosyasını USB belleğe yazdırsam Rufus ile yazdırmışım gibi olur mu?

Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden temiz kurulum yapacağım ama tek kullanabileceğim cihaz babamın iş bilgisayarı. Onun ile hazırlayabilirim ama herhangi bir uygulama yüklemek istemiyorum. Microsoft'un kendisinden direkt olarak USB belleğe yazdırsam bootable olur mu? Çünkü Rufus indiremem. Direk ISO dosyasını USB belleğe yazdırsam Rufus ile yazdırmışım gibi olur mu?

Evet Media Creation Tool'dan USB sürücünü seçerek bootable bir USB hazırlayabilirsiniz.

Böyle bir seçenek gelmeyeceği için sıkıntı yaratabilir.

Evet Media Creation Tool'dan USB sürücünü seçerek bootable bir USB hazırlayabilirsiniz.

Hocam olur öyle ama MBR veya GPT seçimi yapamaz.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    107,4 KB · Görüntüleme: 24
Eğer arkadaşın MBR ise sorun çıkarır onu demek istedim.
İşlemci 8. Nesil. Sanırım anakart eski değildir. Bilgisayar Lenovo Legion Y530 Boot menüsünü nasıl bulabilirim?
Rufus ile yapmış gibi işimi görür değil mi?

Hocam sizin bilgisayarınızda Windows UEFI olarak mı kurulu? CMOS olarak mı?
Aldığımda Windows kuruluydu. Onu bilmiyorum.

Sizde Portable sürüm olan Rufus'u indirip Windows ISO'sunu indirdikten sonra Anakart yapınıza göre GPT/MBR seçtikten sonra hazırlayıp daha sonra dosyaları silebilirsiniz.

İşlemci 8. nesil. Sanırım anakart eski değildir. Bilgisayar Lenovo Legion Y530 boot menüsünü nasıl bulabilirim?
Rufus ile yapmış gibi işimi görür değil mi?

Aldığımda Windows kuruluydu. Onu bilmiyorum.

Aldığınızda kurulu ise UEFI'dir. O zaman Media Creation Tool ile Rufus gibi atabilirsiniz formatı. Herhangi bir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı